gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuis- en mezenkastjes moeten eikenprocessierups terug dringen

45cffd7950731019143e792396e012ad.jpg

In Dordtse wijken die in 2019 last hadden van de eikenprocessierups worden speciale vleermuis- en mezenkastjes opgehangen. De dieren die in deze kastjes moeten gaan wonen, moeten voorkomen dat er ook dit jaar een eikenprocessierupsplaag uitbreekt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is een pimpelmees kastje", vertelt Noortje Hermans van het Ecologisch adviesbureau NWC terwijl zij een kastje ophangt in de buurt van camping 't Loze Vissertje in Stadspolders. "We hangen ook koolmeeskastjes op en vleermuizenkasten. Dat doen we om de eikenprocessierups te verminderen. De vleermuizen vangen de vlinders van deze rups. De meesjes vangen de rups zelf."

Het beestje is vooral een plaag omdat hun haren bij mens en dier veel jeuk veroorzaakt. Vrijdag hangen er al zo'n dertig van zulke kastjes door heel de stad. Maar dat moeten er nog veel meer worden. De kastjes worden in elkaar gezet door mensen met een verstandelijke beperking.

Het hout komt bovendien van Dordtse bomen die zijn omgekapt omdat ze aan essentaksterfte lijden. "Hierdoor dient dit initiatief, naast duurzaamheid (hergebruik hout zieke bomen) en volksgezondheid (natuurlijke bestrijding processierups) ook nog een maatschappelijk doel (dagbesteding zorginstelling)."

Lees ook

MERWEDESTRAAT STILL SITE.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.