Dordrecht, Netherlands

Vleermuis- en mezenkastjes moeten eikenprocessierups terug dringen

In Dordtse wijken die in 2019 last hadden van de eikenprocessierups worden speciale vleermuis- en mezenkastjes opgehangen. De dieren die in deze kastjes moeten gaan wonen, moeten voorkomen dat er ook dit jaar een eikenprocessierupsplaag uitbreekt.
Petra Scheurwater | 27 maart 2020 15:20 | Aangepast op 27 maart 2020 15:20
"Dit is een pimpelmees kastje", vertelt Noortje Hermans van het Ecologisch adviesbureau NWC terwijl zij een kastje ophangt in de buurt van camping 't Loze Vissertje in Stadspolders. "We hangen ook koolmeeskastjes op en vleermuizenkasten. Dat doen we om de eikenprocessierups te verminderen. De vleermuizen vangen de vlinders van deze rups. De meesjes vangen de rups zelf."

Het beestje is vooral een plaag omdat hun haren bij mens en dier veel jeuk veroorzaakt. Vrijdag hangen er al zo'n dertig van zulke kastjes door heel de stad. Maar dat moeten er nog veel meer worden. De kastjes worden in elkaar gezet door mensen met een verstandelijke beperking.

Het hout komt bovendien van Dordtse bomen die zijn omgekapt omdat ze aan essentaksterfte lijden. "Hierdoor dient dit initiatief, naast duurzaamheid (hergebruik hout zieke bomen) en volksgezondheid (natuurlijke bestrijding processierups) ook nog een maatschappelijk doel (dagbesteding zorginstelling)."

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...