gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuis- en mezenkastjes moeten eikenprocessierups terug dringen

45cffd7950731019143e792396e012ad.jpg

In Dordtse wijken die in 2019 last hadden van de eikenprocessierups worden speciale vleermuis- en mezenkastjes opgehangen. De dieren die in deze kastjes moeten gaan wonen, moeten voorkomen dat er ook dit jaar een eikenprocessierupsplaag uitbreekt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is een pimpelmees kastje", vertelt Noortje Hermans van het Ecologisch adviesbureau NWC terwijl zij een kastje ophangt in de buurt van camping 't Loze Vissertje in Stadspolders. "We hangen ook koolmeeskastjes op en vleermuizenkasten. Dat doen we om de eikenprocessierups te verminderen. De vleermuizen vangen de vlinders van deze rups. De meesjes vangen de rups zelf."

Het beestje is vooral een plaag omdat hun haren bij mens en dier veel jeuk veroorzaakt. Vrijdag hangen er al zo'n dertig van zulke kastjes door heel de stad. Maar dat moeten er nog veel meer worden. De kastjes worden in elkaar gezet door mensen met een verstandelijke beperking.

Het hout komt bovendien van Dordtse bomen die zijn omgekapt omdat ze aan essentaksterfte lijden. "Hierdoor dient dit initiatief, naast duurzaamheid (hergebruik hout zieke bomen) en volksgezondheid (natuurlijke bestrijding processierups) ook nog een maatschappelijk doel (dagbesteding zorginstelling)."

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.