gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vlinder van gedenksteen vlindermuur gejat

Van de Vlindermuur op begraafplaats Essenhof is een dezer dagen een vlinder gestolen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De Vlindermuur werd in oktober 2017 geopend als gedenkplek voor alle baby’s die voor 24 weken dood geboren worden.

De mensen van de Vlindermuur melden op hun Faceboekpagina: “Een week geleden stonden de kranten vol van hoe respectloos ons volk geworden is, hoe verloederd de maatschappij anno 2018 is. En dan nu raakt het ons zelf. Daar waar met veel liefde en tijd en belangeloos een gedenkmuur is ontstaan voor alle vlinderkindjes, een plek waar iedereen even stil kan staan bij het verlies van een vlinderkind, daar is onrecht gedaan door een respectloos en harteloos figuur. De vlinder is natuurlijk te vervangen, enkel heb ik geen woorden voor een actie zoals deze. Uitvaartverzorging DenO, de directie, als alle medewerkers en wij zijn geschokt en geraakt door deze laffe daad.”

Lees ook

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.