Dordrecht, Netherlands

Voetballen met één been bij FC Dordrecht

Amputatievoetbal moet dé nieuwe tak van sport worden bij FC Dordrecht. De club wil mensen die een arm of been missen de kans geven om toch een balletje te trappen.
Petra Scheurwater | 20 juni 2019 10:19 | Aangepast op 20 juni 2019 10:19
Geïnteresseerden met zo'n handicap uit de regio Drechtsteden waren woensdagavond welkom om op proef mee te trainen. Er kwam er echter niet eentje opdagen. Toch geven de initiatiefnemers niet op.

"De promotietijd was kort en het weer hielp niet bepaald mee, maar we hebben al diverse signalen dat er echt belangstelling is. Ik ben er van overtuigd dat hier ook zo'n team komt", zegt Gitte Hommel van de gemeentelijke afdeling Dordt Sport.

Nu is er in ons land maar één club waar amputatievoetbal gespeeld wordt en dat is PSV. De Eindhovenaren verzorgden woensdagavond een demonstratietraining in Dordrecht.

Fysiek zwaar

Bij amputatievoetbal mist een veldspeler (een deel van) een been en beweegt zich voort op krukken. Een keeper mist (een deel van) een arm en blijft in zijn doelgebied.

"Het is fysiek veel zwaarder dan spelen op twee benen", zegt één van de spelers. De keeper weet hoe hij zijn 'slechte hoek' moet beschermen: "Ik ga gewoon wat meer in die hoek staan."

FC Dordrecht heeft het initiatief genomen in samenwerking met de gemeente Dordrecht, Livit Orthopedie, de Zwaluwen Jeugdactie en de Stichting Amputatievoetbal.

Wie er woensdagavond niet bij kon zijn, maar wel interesse heeft in amputatievoetbal kan een mailtje sturen aan

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...