Dordrecht, Netherlands

Voetballen met één been bij FC Dordrecht

Amputatievoetbal moet dé nieuwe tak van sport worden bij FC Dordrecht. De club wil mensen die een arm of been missen de kans geven om toch een balletje te trappen.
Petra Scheurwater | 20 juni 2019 10:19 | Aangepast op 20 juni 2019 10:19
Geïnteresseerden met zo'n handicap uit de regio Drechtsteden waren woensdagavond welkom om op proef mee te trainen. Er kwam er echter niet eentje opdagen. Toch geven de initiatiefnemers niet op.

"De promotietijd was kort en het weer hielp niet bepaald mee, maar we hebben al diverse signalen dat er echt belangstelling is. Ik ben er van overtuigd dat hier ook zo'n team komt", zegt Gitte Hommel van de gemeentelijke afdeling Dordt Sport.

Nu is er in ons land maar één club waar amputatievoetbal gespeeld wordt en dat is PSV. De Eindhovenaren verzorgden woensdagavond een demonstratietraining in Dordrecht.

Fysiek zwaar

Bij amputatievoetbal mist een veldspeler (een deel van) een been en beweegt zich voort op krukken. Een keeper mist (een deel van) een arm en blijft in zijn doelgebied.

"Het is fysiek veel zwaarder dan spelen op twee benen", zegt één van de spelers. De keeper weet hoe hij zijn 'slechte hoek' moet beschermen: "Ik ga gewoon wat meer in die hoek staan."

FC Dordrecht heeft het initiatief genomen in samenwerking met de gemeente Dordrecht, Livit Orthopedie, de Zwaluwen Jeugdactie en de Stichting Amputatievoetbal.

Wie er woensdagavond niet bij kon zijn, maar wel interesse heeft in amputatievoetbal kan een mailtje sturen aan

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...