Dordrecht, Netherlands

Voetballen met één been bij FC Dordrecht

Amputatievoetbal moet dé nieuwe tak van sport worden bij FC Dordrecht. De club wil mensen die een arm of been missen de kans geven om toch een balletje te trappen.
Petra Scheurwater | 20 juni 2019 10:19 | Aangepast op 20 juni 2019 10:19
Geïnteresseerden met zo'n handicap uit de regio Drechtsteden waren woensdagavond welkom om op proef mee te trainen. Er kwam er echter niet eentje opdagen. Toch geven de initiatiefnemers niet op.

"De promotietijd was kort en het weer hielp niet bepaald mee, maar we hebben al diverse signalen dat er echt belangstelling is. Ik ben er van overtuigd dat hier ook zo'n team komt", zegt Gitte Hommel van de gemeentelijke afdeling Dordt Sport.

Nu is er in ons land maar één club waar amputatievoetbal gespeeld wordt en dat is PSV. De Eindhovenaren verzorgden woensdagavond een demonstratietraining in Dordrecht.

Fysiek zwaar

Bij amputatievoetbal mist een veldspeler (een deel van) een been en beweegt zich voort op krukken. Een keeper mist (een deel van) een arm en blijft in zijn doelgebied.

"Het is fysiek veel zwaarder dan spelen op twee benen", zegt één van de spelers. De keeper weet hoe hij zijn 'slechte hoek' moet beschermen: "Ik ga gewoon wat meer in die hoek staan."

FC Dordrecht heeft het initiatief genomen in samenwerking met de gemeente Dordrecht, Livit Orthopedie, de Zwaluwen Jeugdactie en de Stichting Amputatievoetbal.

Wie er woensdagavond niet bij kon zijn, maar wel interesse heeft in amputatievoetbal kan een mailtje sturen aan

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...

Let op: Brug over de Noord vanaf vanavond 16 dagen dicht

Automobilisten, fietsers en voetgangers, opgelet: de Brug over de Noord is vanaf vrijdagavond de res...

Ziekenhuis verplaatst zorg gedeeltelijk tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Vanaf 17 juli zal patiëntenzorg vaker plaatsvinden op de locaties in Sliedrecht en Zwijndrecht, meld...