gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vogelbuurt legt tuintjes om bomen aan

1ec1b30ba493cc27a2f6105c9edbf281

Plantjes, plantjes en nog eens plantjes. Het was woensdagmiddag tijd voor groene vingers op het Vogelplein. Daar werden zeven boomspiegels opgefleurd. Een boomspiegel is het stuk grond rondom een boom.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“We hebben vandaag plantdag. Het houdt eigenlijk in dat we met de buurt zeven boomspiegels gaan vullen met bloemen, groentes, eigenlijk alles wat je kunt verzinnen,” vertelt Joeke Warmerdam van Het Vogelnest.

De geplante planten om die zeven bomen zijn erg gevarieerd, er komen onder andere verschillende soorten paprika’s, bessen en pepers. De buurt geeft elke boom zijn eigen 'tuin': een moestuin, bloementuin en kruidentuin bijvoorbeeld.

Voorheen lag er voornamelijk afval rondom de bomen, dat wordt met het plaatsen van het groen tegengegaan. Buurtbewoners gaan samen met medewerkers van Het Vogelnest het groen onderhouden.

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.