gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vogelbuurt legt tuintjes om bomen aan

1ec1b30ba493cc27a2f6105c9edbf281

Plantjes, plantjes en nog eens plantjes. Het was woensdagmiddag tijd voor groene vingers op het Vogelplein. Daar werden zeven boomspiegels opgefleurd. Een boomspiegel is het stuk grond rondom een boom.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“We hebben vandaag plantdag. Het houdt eigenlijk in dat we met de buurt zeven boomspiegels gaan vullen met bloemen, groentes, eigenlijk alles wat je kunt verzinnen,” vertelt Joeke Warmerdam van Het Vogelnest.

De geplante planten om die zeven bomen zijn erg gevarieerd, er komen onder andere verschillende soorten paprika’s, bessen en pepers. De buurt geeft elke boom zijn eigen 'tuin': een moestuin, bloementuin en kruidentuin bijvoorbeeld.

Voorheen lag er voornamelijk afval rondom de bomen, dat wordt met het plaatsen van het groen tegengegaan. Buurtbewoners gaan samen met medewerkers van Het Vogelnest het groen onderhouden.

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.