De dag begint met een inleidende presentatie, maar komt echt tot leven als de studenten naar buiten mogen om hun nieuwe Volvo te bewonderen. “Het is een unieke gelegenheid om studenten te interesseren voor ons vak”, vindt Christiaan Krouwel van Volvo Car Nederland.
Janna van Wouwe, domeinleider Da Vinci IT & Media, vindt het een mooi cadeau om het nieuwste onderwijs aan te kunnen bieden. Maar dat blijkt niet vanzelfsprekend. “Het is voor kleine ROC’s amper mogelijk om bij te blijven op technologisch gebied”, licht Van Wouwe toe.
Ruim 85 procent van de Volvo’s die in Nederland rondrijden zijn auto’s met een stekker, dus of volledig elektrisch of hybride. Maar deze auto mag de weg niet meer op en krijgt daarom een nieuwe bestemming bij Da Vinci. “Als je bedenkt wat het op kan leveren is het uiteindelijk maar een kleine investering”, vindt Hans de Jong, directeur bij SvensCar.
Bekijk hieronder onze video.