gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorbestaand volkstuinvereniging onzeker

59f602eefe5ad887710b425ec74c1dfa

Getooid met spandoek was een deel van de leden van de volkstuinvereniging 'De Vrije Tuinder dinsdagavond te vinden in het Stadskantoor. In de hoop hun geliefde vereniging van de ondergang te redden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Inzit van mijn inspreken is het behoud van 'De Vrije Tuinder' binnen stadsgrenzen van Dordrecht", begon woordvoerder en inspreker Gijs Zevenhoven tegenover de commissieleden.

Volkstuinvereniging 'De Vrije Tuinder' moet volgend jaar gedwongen hun plek aan de Reeweg Zuid verlaten, omdat daar woningen gebouwd worden. De gemeente is al jaren met de club in gesprek over een nieuwe locatie. Die is even verderop gevonden, aan de Domela Nieuwenhuisweg. De gemeente heeft in het verleden toegezegd de kosten voor de verhuizing (260.000 euro) op zich te nemen. Maar nu blijkt dat het allemaal duurder uitvalt. Er komt nog zeker een ton bij. En dat geld heeft de vereniging zelf niet.

Aan de gemeenteraad om een beslissing te nemen of ze extra geld willen toezeggen aan de vereniging. Geen probleem voor D66, zegt Durk Jan Tabak. "Jaren geleden hebben we gezegd: laten we zorgen dat we de vereniging op een nette manier verhuizen. Toen hebben we daar een budget voor beschikbaar gesteld. Dat is nu niet meer toereikend. Laten we met elkaar afspreken dat we daar iets bij doen en de zaak goed kunnen afsluiten."

Ronald Noldus van de VVD is het daar niet mee eens. "Wij vinden het niet verdedigbaar om zoveel geld uit te trekken voor de verhuizing van een vereniging van 55 tuinders."

Wethouder Marco Stam stelt voor het huidige huurcontract van De Vrije Tuinder nog even door te laten lopen en intussen te kijken of er misschien nog andere locaties zijn waar de vereniging naar toe kan, zonder dat het extra geld kost.&t=2s

Lees ook

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.