gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorleespret bij Alex thuis

e11cd5f11a8f575bd5f8da0fc36571fd

Gezellig samen op de bank een boekje lezen. Voor veel kinderen een bekend ritueel, maar door de komst van tablets en smartphones wordt er steeds minder voorgelezen. En dat kan grote gevolgen hebben voor de taalontwikkeling van kinderen, volgens Stichting Voorlezen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Daarom is Voorleespret opgezet. Een taalstimuleringsproject voor basisschoolleerlingen die wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken.

Eén van die kinderen is de vijfjarige Alex. Zijn ouders komen uit Polen. Iedere dinsdagmiddag krijgt hij bezoek van José. Ze is een vrijwilliger van Stichting Voorlezen. Ze leest hem voor en doet spelletjes met hem.

"Het is heel belangrijk, zeker voor kinderen die niet heel sterk zijn in taal, om taal te horen," vertelt José Vingerling. "Alex hoort thuis voornamelijk Pools en voor hem is het belangrijk om ook het Nederlands te ontwikkelen."

In Dordrecht deden al zes scholen mee aan het project Voorleespret. Kortgeleden sloten ook De Albatros en De Fontein zich aan. De eerste twee jaar regelt Stichting Voorlezen alles, daarna pakken de scholen het zelf op.

De resultaten zijn volgens Stichting Voorlezen erg goed. Ilse van Donkelaar: "Van de leraren krijgen we te horen dat de kinderen die voorgelezen worden, beter luisteren en meer meedoen in de klas. "Als je een kind elke dag voorleest, dan kent hij 3000 woorden bij groep 1. Als je dat niet doet, kent hij slechts 1000 woorden."

Stichting voorlezen richt zich niet alleen op kinderen. Eerder startte ze al een project waarbij demente ouderen worden voorgelezen.

Lees ook

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.