gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorleespret bij Alex thuis

e11cd5f11a8f575bd5f8da0fc36571fd.jpg

Gezellig samen op de bank een boekje lezen. Voor veel kinderen een bekend ritueel, maar door de komst van tablets en smartphones wordt er steeds minder voorgelezen. En dat kan grote gevolgen hebben voor de taalontwikkeling van kinderen, volgens Stichting Voorlezen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Daarom is Voorleespret opgezet. Een taalstimuleringsproject voor basisschoolleerlingen die wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken.

Eén van die kinderen is de vijfjarige Alex. Zijn ouders komen uit Polen. Iedere dinsdagmiddag krijgt hij bezoek van José. Ze is een vrijwilliger van Stichting Voorlezen. Ze leest hem voor en doet spelletjes met hem.

"Het is heel belangrijk, zeker voor kinderen die niet heel sterk zijn in taal, om taal te horen," vertelt José Vingerling. "Alex hoort thuis voornamelijk Pools en voor hem is het belangrijk om ook het Nederlands te ontwikkelen."

In Dordrecht deden al zes scholen mee aan het project Voorleespret. Kortgeleden sloten ook De Albatros en De Fontein zich aan. De eerste twee jaar regelt Stichting Voorlezen alles, daarna pakken de scholen het zelf op.

De resultaten zijn volgens Stichting Voorlezen erg goed. Ilse van Donkelaar: "Van de leraren krijgen we te horen dat de kinderen die voorgelezen worden, beter luisteren en meer meedoen in de klas. "Als je een kind elke dag voorleest, dan kent hij 3000 woorden bij groep 1. Als je dat niet doet, kent hij slechts 1000 woorden."

Stichting voorlezen richt zich niet alleen op kinderen. Eerder startte ze al een project waarbij demente ouderen worden voorgelezen.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.