gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VR-workshop moet kinderen verliefd te laten worden op techniek

2a8ee1a1a067135230206ad957aa7d4a

Even wat anders dan spelling, taal en rekenen donderdagochtend voor leerlingen van de Oranje Nassau- en Johan Frisoschool. Zij waren op bezoek bij het DaVinci Dollege, daar werd bij We-Pair een VR project gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Deze school hebben we gevraagd om mee te doen aan een project dat we hebben opgezet. Donderdag ontdekten ze hoe het menselijk lichaam er van binnen uit ziet,” vertelt Arjan Rutten van de Dordtse Computer Handel.

We-Pair is de samenwerking tussen DaVinci college en de Dordtse Computer Handel. Vanuit de Romboutslaan werken studenten van het DaVinci college en de computerzaak samen aan diverse ICT-projecten.

Ook de winkel van We-Pair zit op deze locatie en wordt door onder andere studenten bemand. De winkel verkoopt nieuwe en gebruikte laptops en smartphones. Ook voor reparatie en advies kunnen de Dordtenaren hier terecht.


Juist kinderen van groep 8 worden voor deze kennismaking uitgenodigd, omdat zij op het punt staan om de stap naar de middelbare school te maken. Hoewel een MBO-opleiding nog minstens vier jaar op zich laat wachten, kunnen de leerlingen nu al enthousiast gemaakt worden.

“Het doel van vandaag is om de leerlingen verliefd te laten worden op de techniek en dat lukt prima.”

Lees ook

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.