gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VR-workshop moet kinderen verliefd te laten worden op techniek

2a8ee1a1a067135230206ad957aa7d4a.jpg

Even wat anders dan spelling, taal en rekenen donderdagochtend voor leerlingen van de Oranje Nassau- en Johan Frisoschool. Zij waren op bezoek bij het DaVinci Dollege, daar werd bij We-Pair een VR project gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Deze school hebben we gevraagd om mee te doen aan een project dat we hebben opgezet. Donderdag ontdekten ze hoe het menselijk lichaam er van binnen uit ziet,” vertelt Arjan Rutten van de Dordtse Computer Handel.

We-Pair is de samenwerking tussen DaVinci college en de Dordtse Computer Handel. Vanuit de Romboutslaan werken studenten van het DaVinci college en de computerzaak samen aan diverse ICT-projecten.

Ook de winkel van We-Pair zit op deze locatie en wordt door onder andere studenten bemand. De winkel verkoopt nieuwe en gebruikte laptops en smartphones. Ook voor reparatie en advies kunnen de Dordtenaren hier terecht.


Juist kinderen van groep 8 worden voor deze kennismaking uitgenodigd, omdat zij op het punt staan om de stap naar de middelbare school te maken. Hoewel een MBO-opleiding nog minstens vier jaar op zich laat wachten, kunnen de leerlingen nu al enthousiast gemaakt worden.

“Het doel van vandaag is om de leerlingen verliefd te laten worden op de techniek en dat lukt prima.”

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.