gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VR-workshop moet kinderen verliefd te laten worden op techniek

2a8ee1a1a067135230206ad957aa7d4a

Even wat anders dan spelling, taal en rekenen donderdagochtend voor leerlingen van de Oranje Nassau- en Johan Frisoschool. Zij waren op bezoek bij het DaVinci Dollege, daar werd bij We-Pair een VR project gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Deze school hebben we gevraagd om mee te doen aan een project dat we hebben opgezet. Donderdag ontdekten ze hoe het menselijk lichaam er van binnen uit ziet,” vertelt Arjan Rutten van de Dordtse Computer Handel.

We-Pair is de samenwerking tussen DaVinci college en de Dordtse Computer Handel. Vanuit de Romboutslaan werken studenten van het DaVinci college en de computerzaak samen aan diverse ICT-projecten.

Ook de winkel van We-Pair zit op deze locatie en wordt door onder andere studenten bemand. De winkel verkoopt nieuwe en gebruikte laptops en smartphones. Ook voor reparatie en advies kunnen de Dordtenaren hier terecht.


Juist kinderen van groep 8 worden voor deze kennismaking uitgenodigd, omdat zij op het punt staan om de stap naar de middelbare school te maken. Hoewel een MBO-opleiding nog minstens vier jaar op zich laat wachten, kunnen de leerlingen nu al enthousiast gemaakt worden.

“Het doel van vandaag is om de leerlingen verliefd te laten worden op de techniek en dat lukt prima.”

Lees ook

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.