gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VR-workshop moet kinderen verliefd te laten worden op techniek

2a8ee1a1a067135230206ad957aa7d4a

Even wat anders dan spelling, taal en rekenen donderdagochtend voor leerlingen van de Oranje Nassau- en Johan Frisoschool. Zij waren op bezoek bij het DaVinci Dollege, daar werd bij We-Pair een VR project gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Deze school hebben we gevraagd om mee te doen aan een project dat we hebben opgezet. Donderdag ontdekten ze hoe het menselijk lichaam er van binnen uit ziet,” vertelt Arjan Rutten van de Dordtse Computer Handel.

We-Pair is de samenwerking tussen DaVinci college en de Dordtse Computer Handel. Vanuit de Romboutslaan werken studenten van het DaVinci college en de computerzaak samen aan diverse ICT-projecten.

Ook de winkel van We-Pair zit op deze locatie en wordt door onder andere studenten bemand. De winkel verkoopt nieuwe en gebruikte laptops en smartphones. Ook voor reparatie en advies kunnen de Dordtenaren hier terecht.


Juist kinderen van groep 8 worden voor deze kennismaking uitgenodigd, omdat zij op het punt staan om de stap naar de middelbare school te maken. Hoewel een MBO-opleiding nog minstens vier jaar op zich laat wachten, kunnen de leerlingen nu al enthousiast gemaakt worden.

“Het doel van vandaag is om de leerlingen verliefd te laten worden op de techniek en dat lukt prima.”

Lees ook

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.