gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VR-workshop moet kinderen verliefd te laten worden op techniek

2a8ee1a1a067135230206ad957aa7d4a

Even wat anders dan spelling, taal en rekenen donderdagochtend voor leerlingen van de Oranje Nassau- en Johan Frisoschool. Zij waren op bezoek bij het DaVinci Dollege, daar werd bij We-Pair een VR project gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Deze school hebben we gevraagd om mee te doen aan een project dat we hebben opgezet. Donderdag ontdekten ze hoe het menselijk lichaam er van binnen uit ziet,” vertelt Arjan Rutten van de Dordtse Computer Handel.

We-Pair is de samenwerking tussen DaVinci college en de Dordtse Computer Handel. Vanuit de Romboutslaan werken studenten van het DaVinci college en de computerzaak samen aan diverse ICT-projecten.

Ook de winkel van We-Pair zit op deze locatie en wordt door onder andere studenten bemand. De winkel verkoopt nieuwe en gebruikte laptops en smartphones. Ook voor reparatie en advies kunnen de Dordtenaren hier terecht.


Juist kinderen van groep 8 worden voor deze kennismaking uitgenodigd, omdat zij op het punt staan om de stap naar de middelbare school te maken. Hoewel een MBO-opleiding nog minstens vier jaar op zich laat wachten, kunnen de leerlingen nu al enthousiast gemaakt worden.

“Het doel van vandaag is om de leerlingen verliefd te laten worden op de techniek en dat lukt prima.”

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.