Dordrecht, Netherlands

Vragen aan B&W over Evides

De raadsfracties van GroenLinks en D66 willen van het college van B&W weten of ze iets gaan doen met de berichten over de lozing van met PFOA en GenX verontreinigd water door Evides.
Gert van der Steen | 8 april 2019 12:22 | Aangepast op 8 april 2019 12:22
Stichting Het Wantij kreeg door een WOB-verzoek aan Rijkswaterstaat informatie in handen waaruit bleek dat waterbedrijf Evides water met hoge concentraties PFOA en GenX zou lozen op het Wantij. De stichting heeft daarover een brief aan de minister gestuurd.

Nu willen de raadsleden weten of de gemeente de inhoud van de brief ondersteunt en de vragen van de stichting aan de minister ook namens de gemeente wil stellen.

Verder vragen ze of de gemeente soms al eerder op de hoogte was. De situatie doet zich namelijk al vanaf 1999 voor en er is geen vergunning voor verleend.

En wat gaat Dordrecht zelf eigenlijk doen in de richting van Evides of van Rijk of provincie.

Lees ook

Handtastelijke arts mag vijf jaar niet meer aan de slag, maar hoeft niet de cel in

Een 57-jarige internist uit Dordrecht, die in het Maasstad Ziekenhuis drie coassistenten en een pati...

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...