gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vragen over schoolverzuim en thuiszitters

0dd5291522de04a3448038342c3cc527

GroenLinks en PvdA maken zich zorgen om het toenemende aantal kinderen dat in Dordrecht en omgeving niet naar school gaat. Daarom hebben de partijen vragen gesteld aan het college van b&w.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aanleiding voor de vragen zijn de berichten over dit onderwerpen die de laatste tijd in krant zijn verschenen. Voor de partijen is het niet duidelijk hoe groot dit probleem in onze omgeving eigenlijk is. Ze vragen het college aan te geven hoeveel kinderen momenteel geen onderwijs krijgen en geregistreerd staan als thuiszitter. En ook wat hiervan de oorzaken kunnen zijn.


GroenLinks en de PvdA merken dat sommige kinderen met problemen tussen wal en schip vallen en daardoor thuiszitten. Ze vragen daarom ook aan de burgemeester en wethouders te kijken naar mogelijke oplossingen voor deze groep jongeren. Moet er bijvoorbeeld een plek komen waar kinderen (naast op school) samen kunnen komen? Daarnaast willen ze weten of iedere school eigenlijk wel noteert welke kinderen niet op komen dagen. Zo zou het aantal geregistreerde thuisblijvers mogelijk niet kloppen met de werkelijkheid.



Lees ook

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.