gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vragen over schoolverzuim en thuiszitters

0dd5291522de04a3448038342c3cc527

GroenLinks en PvdA maken zich zorgen om het toenemende aantal kinderen dat in Dordrecht en omgeving niet naar school gaat. Daarom hebben de partijen vragen gesteld aan het college van b&w.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aanleiding voor de vragen zijn de berichten over dit onderwerpen die de laatste tijd in krant zijn verschenen. Voor de partijen is het niet duidelijk hoe groot dit probleem in onze omgeving eigenlijk is. Ze vragen het college aan te geven hoeveel kinderen momenteel geen onderwijs krijgen en geregistreerd staan als thuiszitter. En ook wat hiervan de oorzaken kunnen zijn.


GroenLinks en de PvdA merken dat sommige kinderen met problemen tussen wal en schip vallen en daardoor thuiszitten. Ze vragen daarom ook aan de burgemeester en wethouders te kijken naar mogelijke oplossingen voor deze groep jongeren. Moet er bijvoorbeeld een plek komen waar kinderen (naast op school) samen kunnen komen? Daarnaast willen ze weten of iedere school eigenlijk wel noteert welke kinderen niet op komen dagen. Zo zou het aantal geregistreerde thuisblijvers mogelijk niet kloppen met de werkelijkheid.



Lees ook

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”