Dordrecht, Netherlands

Vragen over schoolverzuim en thuiszitters

GroenLinks en PvdA maken zich zorgen om het toenemende aantal kinderen dat in Dordrecht en omgeving niet naar school gaat. Daarom hebben de partijen vragen gesteld aan het college van b&w.
Marjolein Vos | 25 februari 2019 10:47 | Aangepast op 25 februari 2019 10:47
Aanleiding voor de vragen zijn de berichten over dit onderwerpen die de laatste tijd in krant zijn verschenen. Voor de partijen is het niet duidelijk hoe groot dit probleem in onze omgeving eigenlijk is. Ze vragen het college aan te geven hoeveel kinderen momenteel geen onderwijs krijgen en geregistreerd staan als thuiszitter. En ook wat hiervan de oorzaken kunnen zijn.


GroenLinks en de PvdA merken dat sommige kinderen met problemen tussen wal en schip vallen en daardoor thuiszitten. Ze vragen daarom ook aan de burgemeester en wethouders te kijken naar mogelijke oplossingen voor deze groep jongeren. Moet er bijvoorbeeld een plek komen waar kinderen (naast op school) samen kunnen komen? Daarnaast willen ze weten of iedere school eigenlijk wel noteert welke kinderen niet op komen dagen. Zo zou het aantal geregistreerde thuisblijvers mogelijk niet kloppen met de werkelijkheid.



Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...