gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vragen over schoolverzuim en thuiszitters

0dd5291522de04a3448038342c3cc527

GroenLinks en PvdA maken zich zorgen om het toenemende aantal kinderen dat in Dordrecht en omgeving niet naar school gaat. Daarom hebben de partijen vragen gesteld aan het college van b&w.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aanleiding voor de vragen zijn de berichten over dit onderwerpen die de laatste tijd in krant zijn verschenen. Voor de partijen is het niet duidelijk hoe groot dit probleem in onze omgeving eigenlijk is. Ze vragen het college aan te geven hoeveel kinderen momenteel geen onderwijs krijgen en geregistreerd staan als thuiszitter. En ook wat hiervan de oorzaken kunnen zijn.


GroenLinks en de PvdA merken dat sommige kinderen met problemen tussen wal en schip vallen en daardoor thuiszitten. Ze vragen daarom ook aan de burgemeester en wethouders te kijken naar mogelijke oplossingen voor deze groep jongeren. Moet er bijvoorbeeld een plek komen waar kinderen (naast op school) samen kunnen komen? Daarnaast willen ze weten of iedere school eigenlijk wel noteert welke kinderen niet op komen dagen. Zo zou het aantal geregistreerde thuisblijvers mogelijk niet kloppen met de werkelijkheid.



Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.