gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vragen over schoolverzuim en thuiszitters

0dd5291522de04a3448038342c3cc527

GroenLinks en PvdA maken zich zorgen om het toenemende aantal kinderen dat in Dordrecht en omgeving niet naar school gaat. Daarom hebben de partijen vragen gesteld aan het college van b&w.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aanleiding voor de vragen zijn de berichten over dit onderwerpen die de laatste tijd in krant zijn verschenen. Voor de partijen is het niet duidelijk hoe groot dit probleem in onze omgeving eigenlijk is. Ze vragen het college aan te geven hoeveel kinderen momenteel geen onderwijs krijgen en geregistreerd staan als thuiszitter. En ook wat hiervan de oorzaken kunnen zijn.


GroenLinks en de PvdA merken dat sommige kinderen met problemen tussen wal en schip vallen en daardoor thuiszitten. Ze vragen daarom ook aan de burgemeester en wethouders te kijken naar mogelijke oplossingen voor deze groep jongeren. Moet er bijvoorbeeld een plek komen waar kinderen (naast op school) samen kunnen komen? Daarnaast willen ze weten of iedere school eigenlijk wel noteert welke kinderen niet op komen dagen. Zo zou het aantal geregistreerde thuisblijvers mogelijk niet kloppen met de werkelijkheid.



Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.