Dordrecht, Netherlands

Vreemde vogels in de Dordtse binnenstad

De Wijnhaven in Dordrecht is de komende twee weken tijdens de Decemberdagen bont gekleurd door de komst van een verzameling 'Vreemde Vogels'. De vogels zijn gemaakt door kinderen uit de binnenstad.
Redactie RTV Dordrecht | 15 december 2023 15:30 | Aangepast op 15 december 2023 15:27
Met restmateriaal uit de industrie hebben kinderen tussen de 6 en 12 jaar de meest uiteenlopende gevleugelde creaties gemaakt. Een marathonvogel met hoofdband, een muzikale rockvogel en 3-snavelige hongerige haan; hoe kleurrijker, hoe mooier. Een boodschap die goed past bij deze donkere dagen.

De vogels rusten op levensgrote bladeren die geprint zijn met de 3D-printer. Het maken ervan duurde wel even: het printen van één blad duurde maar liefst 9 uur.

De Vreemde Vogels zijn als onderdeel van Het Dwaalspoor te zien t/m 31 december in de Wijnhaven, ten hoogte van de Wijnbrug.

Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht over de Vreemde Vogels maakte.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...