Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.
Terwijl de geur van verf je bij binnenkomst tegemoet komt, wordt er hard gewerkt aan een schilderijtje in de stijl van Van Gogh. Het is de opdracht van één van de groepen. Ieder lid maakt als het ware een puzzelstukje, dat bij elkaar straks één groot kunstwerk opleverd.
Dat groepsschilderij is onderdeel van ‘Project 50’ en uiteraard komt dat getal prominent naar voren. “Dat betekent dat we per persoon een doekje maken en die tachtig doekjes samenstellen tot één kunstwerk”, zegt kunstdocent Diane Claessen.
Onder leiding van de kunstdocent heeft iedereen de ruimte om vragen te stellen. De groep die deze middag bezig is bestaat uit mensen die net beginnen, maar ook uit mensen die gevorderd zijn. “De opdrachten zijn zodanig samengesteld, dat ze voor de diverse niveaus te doen zijn”, zegt Claessen terwijl ze ondertussen iemand iets bijbrengt over de techniek van Van Gogh.
Het uiteindelijke groepsschilderij wordt geëxposeerd in Galerie Nieuwstraat. “Dat betekent dat we per persoon een doekje maken en die tachtig doekjes samenstellen tot één kunstwerk”, zegt Diane. Het is een voorbeeld van veel activiteiten die de vereniging organiseert, want op 6 juni barst het echte feest los.
Dan bestaat de vereniging namelijk precies vijftig jaar. En daar kijkt voorzitter Peter Zaatman enorm naar uit. “Die dag hebben we een aantal evenementen. Bijvoorbeeld actionpainting, waar we op onze muur schilderen en het getal vijftig naar voren komt.” Maar ook probeert de vereniging burgemeester Nanning Mol te regelen om hem model te laten zitten.
Meer dan schilderen
Wie denkt dat de vereniging er alleen maar is om te schilderen heeft het mis. Want de club organiseert ook uitjes, waar bijvoorbeeld weer nieuwe vriendschappen bij ontstaan. En zelfs de liefde gaat niet aan de vereniging voorbij.
De 86-jarige Johan Koppelaar verloor zijn echtgenote, maar nam zijn nieuwe liefde mee naar de vereniging. “We zijn allebei onze echtgenoot verloren. Mijn nieuwe vrouw is toen gewoon meegegaan naar de schilderweken. Ze doet het geweldig goed", vertelt Johan. "Al vindt ze zelf van niet. Ik vind van wel. We doen het met heel veel plezier en hebben ons hele huis volhangen met schilderijen.”
Studio 76 blijkt een plek waar verhalen ontstaan. En zelfs als je nog nooit een kwast hebt aangeraakt, kun je je aanmelden om ook zelf nieuwe verhalen te ontdekken of te creëren. Wat de vereniging betreft ook nog voor de komende vijftig jaar.
Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.