gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

vrijwilligers gezocht voor voedselbank

1bea0849f362cadc248131a1a0c59d6d

De Voedselbank Dordrecht zit te springen om wat extra helpende handen. "Het is vooral een zomerprobleem", zegt bestuurslid Marianne Pater. "Veel van onze vrijwilligers, waaronder scholieren, zijn in de vakanties een paar weken of soms wel twee maanden weg."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Vrijwilligerscoördinator Marinus Verhoef heeft deze woensdag geen probleem: "de ene dag hebben we een mooie ploeg, maar de andere dag moeten we net zo veel werk doen met veel minder mensen. Helpende handjes zijn nu erg welkom"


Ook in de coördinatie en aansturing zijn er vacatures. "En die zijn nog moeilijker in te vullen, want van die vrijwilligers verwachten we dat ze drie of vier ochtenden per week inzetbaar zijn. Dat komt bijna neer op een part-time baan."


Dor de goed draaiende economie liggen de vrijwilligers niet meer voor het opscheppen, weet ze: "Steeds meer mensen hebben een baan gevonden, wij focussen ons dus ook op gepensioneerde mensen."


In tijden van welvaart zou je ook verwachten dat het aantal mensen dat afhankelijk is van voedselhulp afneemt. "Maar dat is niet zo. Ik zie het steeds weer nieuwe gezichten, in mijn beleving worden het er juist meer", zegt Verhoef.


"We helpen 350 Dordtse gezinnen per week. Dat getal is al jaren stabiel. Maar het is wel zo, dat als mensen na één of anderhalf uitstromen er steeds weer nieuwe mensen instromen. Ik zie ons dus niet zo snel verdwijnen. Zo lang mensen ons nodig hebben willen we er zijn."


Dat is ook de belangrijkste drijfveer voor Verhoef: "we hebben een leuke ploeg. De sfeer is goed en het is altijd fijn om iets te kunnen betekenen voor je medemens. Ik hoop echt dat zich weer wat mensen als vrijwilliger bij ons aanmelden."


Lees ook

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.