gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

vrijwilligers gezocht voor voedselbank

1bea0849f362cadc248131a1a0c59d6d

De Voedselbank Dordrecht zit te springen om wat extra helpende handen. "Het is vooral een zomerprobleem", zegt bestuurslid Marianne Pater. "Veel van onze vrijwilligers, waaronder scholieren, zijn in de vakanties een paar weken of soms wel twee maanden weg."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Vrijwilligerscoördinator Marinus Verhoef heeft deze woensdag geen probleem: "de ene dag hebben we een mooie ploeg, maar de andere dag moeten we net zo veel werk doen met veel minder mensen. Helpende handjes zijn nu erg welkom"


Ook in de coördinatie en aansturing zijn er vacatures. "En die zijn nog moeilijker in te vullen, want van die vrijwilligers verwachten we dat ze drie of vier ochtenden per week inzetbaar zijn. Dat komt bijna neer op een part-time baan."


Dor de goed draaiende economie liggen de vrijwilligers niet meer voor het opscheppen, weet ze: "Steeds meer mensen hebben een baan gevonden, wij focussen ons dus ook op gepensioneerde mensen."


In tijden van welvaart zou je ook verwachten dat het aantal mensen dat afhankelijk is van voedselhulp afneemt. "Maar dat is niet zo. Ik zie het steeds weer nieuwe gezichten, in mijn beleving worden het er juist meer", zegt Verhoef.


"We helpen 350 Dordtse gezinnen per week. Dat getal is al jaren stabiel. Maar het is wel zo, dat als mensen na één of anderhalf uitstromen er steeds weer nieuwe mensen instromen. Ik zie ons dus niet zo snel verdwijnen. Zo lang mensen ons nodig hebben willen we er zijn."


Dat is ook de belangrijkste drijfveer voor Verhoef: "we hebben een leuke ploeg. De sfeer is goed en het is altijd fijn om iets te kunnen betekenen voor je medemens. Ik hoop echt dat zich weer wat mensen als vrijwilliger bij ons aanmelden."


Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.