gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

vrijwilligers gezocht voor voedselbank

1bea0849f362cadc248131a1a0c59d6d

De Voedselbank Dordrecht zit te springen om wat extra helpende handen. "Het is vooral een zomerprobleem", zegt bestuurslid Marianne Pater. "Veel van onze vrijwilligers, waaronder scholieren, zijn in de vakanties een paar weken of soms wel twee maanden weg."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Vrijwilligerscoördinator Marinus Verhoef heeft deze woensdag geen probleem: "de ene dag hebben we een mooie ploeg, maar de andere dag moeten we net zo veel werk doen met veel minder mensen. Helpende handjes zijn nu erg welkom"


Ook in de coördinatie en aansturing zijn er vacatures. "En die zijn nog moeilijker in te vullen, want van die vrijwilligers verwachten we dat ze drie of vier ochtenden per week inzetbaar zijn. Dat komt bijna neer op een part-time baan."


Dor de goed draaiende economie liggen de vrijwilligers niet meer voor het opscheppen, weet ze: "Steeds meer mensen hebben een baan gevonden, wij focussen ons dus ook op gepensioneerde mensen."


In tijden van welvaart zou je ook verwachten dat het aantal mensen dat afhankelijk is van voedselhulp afneemt. "Maar dat is niet zo. Ik zie het steeds weer nieuwe gezichten, in mijn beleving worden het er juist meer", zegt Verhoef.


"We helpen 350 Dordtse gezinnen per week. Dat getal is al jaren stabiel. Maar het is wel zo, dat als mensen na één of anderhalf uitstromen er steeds weer nieuwe mensen instromen. Ik zie ons dus niet zo snel verdwijnen. Zo lang mensen ons nodig hebben willen we er zijn."


Dat is ook de belangrijkste drijfveer voor Verhoef: "we hebben een leuke ploeg. De sfeer is goed en het is altijd fijn om iets te kunnen betekenen voor je medemens. Ik hoop echt dat zich weer wat mensen als vrijwilliger bij ons aanmelden."


Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.