gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers tekort bij Voedselbank Dordrecht

7ec0fec194e925d004dd786a690aa1dc.jpg

Het aantal Dordtenaren dat klant is bij de voedselbank blijft gelukkig stabiel, maar met het vertrek van de coördinator, een bestuurslid en wegvallende studenten is er wel een tekort aan vrijwilligers. Dat vertelt Matthijs van Muijen, voorzitter Voedselbank Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
Iedere dag worden er rond de 70 voedselpakketten uitgedeeld. Vroeg in de ochtend wordt het eten opgehaald bij de supermarkten om tussen 10.00 uur en 12.00 uur ingepakt te worden in de voedselpakketten. In totaal zijn er zo'n 160 vrijwilligers betrokken in dit proces. Maar zo vlak voor de zomer worden scholieren studenten en moeten dus hun werkzaamheden stoppen. En ook het wegvallen van twee andere belangrijke functies zorgt voor problemen. 

In totaal zijn er nu zo'n 350 Dordtenaren aangemeld bij de Voedselbank. Dit was een aantal jaar geleden nog 270. "Afgelopen tijd neemt het gelukkig niet meer toe. Er komen elke keer ongeveer 100 mensen bij, als er ook 100 afvallen", vertelt Van Muijen, "Maar iedereen is welkom om te komen helpen. Stuur ons gewoon een mail." Mailen kan naar info@voedselbankdordrecht.nl. 

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.