gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers tekort bij Voedselbank Dordrecht

7ec0fec194e925d004dd786a690aa1dc

Het aantal Dordtenaren dat klant is bij de voedselbank blijft gelukkig stabiel, maar met het vertrek van de coördinator, een bestuurslid en wegvallende studenten is er wel een tekort aan vrijwilligers. Dat vertelt Matthijs van Muijen, voorzitter Voedselbank Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
Iedere dag worden er rond de 70 voedselpakketten uitgedeeld. Vroeg in de ochtend wordt het eten opgehaald bij de supermarkten om tussen 10.00 uur en 12.00 uur ingepakt te worden in de voedselpakketten. In totaal zijn er zo'n 160 vrijwilligers betrokken in dit proces. Maar zo vlak voor de zomer worden scholieren studenten en moeten dus hun werkzaamheden stoppen. En ook het wegvallen van twee andere belangrijke functies zorgt voor problemen. 

In totaal zijn er nu zo'n 350 Dordtenaren aangemeld bij de Voedselbank. Dit was een aantal jaar geleden nog 270. "Afgelopen tijd neemt het gelukkig niet meer toe. Er komen elke keer ongeveer 100 mensen bij, als er ook 100 afvallen", vertelt Van Muijen, "Maar iedereen is welkom om te komen helpen. Stuur ons gewoon een mail." Mailen kan naar info@voedselbankdordrecht.nl. 

Lees ook

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.