Dordrecht, Netherlands

Vrijwilligers tekort bij Voedselbank Dordrecht

Het aantal Dordtenaren dat klant is bij de voedselbank blijft gelukkig stabiel, maar met het vertrek van de coördinator, een bestuurslid en wegvallende studenten is er wel een tekort aan vrijwilligers. Dat vertelt Matthijs van Muijen, voorzitter Voedselbank Dordrecht.
Alka Goos | 6 juli 2018 10:34 | Aangepast op 6 juli 2018 10:34
Iedere dag worden er rond de 70 voedselpakketten uitgedeeld. Vroeg in de ochtend wordt het eten opgehaald bij de supermarkten om tussen 10.00 uur en 12.00 uur ingepakt te worden in de voedselpakketten. In totaal zijn er zo'n 160 vrijwilligers betrokken in dit proces. Maar zo vlak voor de zomer worden scholieren studenten en moeten dus hun werkzaamheden stoppen. En ook het wegvallen van twee andere belangrijke functies zorgt voor problemen. 

In totaal zijn er nu zo'n 350 Dordtenaren aangemeld bij de Voedselbank. Dit was een aantal jaar geleden nog 270. "Afgelopen tijd neemt het gelukkig niet meer toe. Er komen elke keer ongeveer 100 mensen bij, als er ook 100 afvallen", vertelt Van Muijen, "Maar iedereen is welkom om te komen helpen. Stuur ons gewoon een mail." Mailen kan naar info@voedselbankdordrecht.nl. 

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Verzetsheld geëerd met pad in Papendrecht, ook pad begraafplaats krijgt naam

Papendrecht krijgt er twee nieuwe straatnamen bij. Met het M. Vasalispad en het Marinus Vethpad word...

Rob (60) is woest op de vriend die zijn partner heeft ingepikt: 'Ik ben op mijn ziel getrapt'

Rob (60) ontploft als zijn vriend er vandoor gaat met zijn partner. "Ik kom er nu aan en ik sloop he...

Zesling geboren bij schapenhouderij van Lenard: 'Ze springen lekker door het hok'

Als schapenhouder Lenard de Kock zijn stal in Giessenburg in loopt en niet één, niet twee, maar zes ...

Klus geklaard, Oranje Wit heeft gloednieuwe sporthallen: 'Enorme verbetering'

Het vergde veel geduld en aanpassingsvermogen, maar de vernieuwde sporthallen van Oranje Wit in Dord...

Deze kerk wordt geteisterd door scheuren, gemeenschap zamelt geld in voor renovatie

De Bethelkerk in Zwijndrecht zit vol met scheuren. Doordat het grondwaterpeil is veranderd, is de ke...

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...