gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrouwen nemen gemeenteraad over

654252e7fdca4ceb3ee53f3bd00129b2

Een Stadhuis vol vrouwen dinsdagmiddag. Voorafgaand aan de echte gemeenteraadsvergadering nam een aantal vrouwen uit de Dordtse politiek en daarbuiten het werk een uurtje over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“We vragen hiermee meer aandacht voor vrouwen in publieke functies. Dat betekent dus dat er meer vrouwen in een college en in de raad zouden moeten komen”, legt GroenLinks-fractievoorzitter Kitty Krüger uit.


Eerder op de dag onderbrak een aantal vrouwelijke gemeenteraadsleden ook al de vergadering van de echte burgemeester en wethouders al om een manifest te overhandigen. Daarin staan standpunten om voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen in de stad te zorgen. Daarover werd in de vergadering vol vrouwen gedebatteerd.


“Het is zeker niet voor de bühne. We zaten vast aan een uurtje tijd dus heb ik interessante discussies erg kort moeten houden die zeker later nog eens gevoerd moeten worden,” zegt Karin Castelijn van de Dordtse D66.


Alleen vrouwen in het gemeentebestuur is dan ook niet het toekomstbeeld wat de dames willen bereiken. Maar een college van burgemeester en wethouders dat, zoals op dit moment in Dordt, alleen bestaat uit mannen, dat moet voortaan wel anders kunnen.


“Volgens mij is het de bedoeling dat we een divers college hebben, een afspiegeling van de Dordtse samenleving. Dat is wat het zou moeten zijn. Dat is niet 100 procent vrouw of man. Daarin hebben we een hele lange weg te gaan,” zegt Groen Links Raadslid Chris van Benschop.

Lees ook

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.