gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrouwen nemen gemeenteraad over

654252e7fdca4ceb3ee53f3bd00129b2

Een Stadhuis vol vrouwen dinsdagmiddag. Voorafgaand aan de echte gemeenteraadsvergadering nam een aantal vrouwen uit de Dordtse politiek en daarbuiten het werk een uurtje over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“We vragen hiermee meer aandacht voor vrouwen in publieke functies. Dat betekent dus dat er meer vrouwen in een college en in de raad zouden moeten komen”, legt GroenLinks-fractievoorzitter Kitty Krüger uit.


Eerder op de dag onderbrak een aantal vrouwelijke gemeenteraadsleden ook al de vergadering van de echte burgemeester en wethouders al om een manifest te overhandigen. Daarin staan standpunten om voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen in de stad te zorgen. Daarover werd in de vergadering vol vrouwen gedebatteerd.


“Het is zeker niet voor de bühne. We zaten vast aan een uurtje tijd dus heb ik interessante discussies erg kort moeten houden die zeker later nog eens gevoerd moeten worden,” zegt Karin Castelijn van de Dordtse D66.


Alleen vrouwen in het gemeentebestuur is dan ook niet het toekomstbeeld wat de dames willen bereiken. Maar een college van burgemeester en wethouders dat, zoals op dit moment in Dordt, alleen bestaat uit mannen, dat moet voortaan wel anders kunnen.


“Volgens mij is het de bedoeling dat we een divers college hebben, een afspiegeling van de Dordtse samenleving. Dat is wat het zou moeten zijn. Dat is niet 100 procent vrouw of man. Daarin hebben we een hele lange weg te gaan,” zegt Groen Links Raadslid Chris van Benschop.

Lees ook

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.