Dordrecht, Netherlands

Vrouwen nemen gemeenteraad over

Een Stadhuis vol vrouwen dinsdagmiddag. Voorafgaand aan de echte gemeenteraadsvergadering nam een aantal vrouwen uit de Dordtse politiek en daarbuiten het werk een uurtje over.
Jordy Nijenhuis | 10 maart 2020 17:39 | Aangepast op 10 maart 2020 17:39
“We vragen hiermee meer aandacht voor vrouwen in publieke functies. Dat betekent dus dat er meer vrouwen in een college en in de raad zouden moeten komen”, legt GroenLinks-fractievoorzitter Kitty Krüger uit.


Eerder op de dag onderbrak een aantal vrouwelijke gemeenteraadsleden ook al de vergadering van de echte burgemeester en wethouders al om een manifest te overhandigen. Daarin staan standpunten om voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen in de stad te zorgen. Daarover werd in de vergadering vol vrouwen gedebatteerd.


“Het is zeker niet voor de bühne. We zaten vast aan een uurtje tijd dus heb ik interessante discussies erg kort moeten houden die zeker later nog eens gevoerd moeten worden,” zegt Karin Castelijn van de Dordtse D66.


Alleen vrouwen in het gemeentebestuur is dan ook niet het toekomstbeeld wat de dames willen bereiken. Maar een college van burgemeester en wethouders dat, zoals op dit moment in Dordt, alleen bestaat uit mannen, dat moet voortaan wel anders kunnen.


“Volgens mij is het de bedoeling dat we een divers college hebben, een afspiegeling van de Dordtse samenleving. Dat is wat het zou moeten zijn. Dat is niet 100 procent vrouw of man. Daarin hebben we een hele lange weg te gaan,” zegt Groen Links Raadslid Chris van Benschop.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...