gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrouwen nemen gemeenteraad over

654252e7fdca4ceb3ee53f3bd00129b2

Een Stadhuis vol vrouwen dinsdagmiddag. Voorafgaand aan de echte gemeenteraadsvergadering nam een aantal vrouwen uit de Dordtse politiek en daarbuiten het werk een uurtje over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“We vragen hiermee meer aandacht voor vrouwen in publieke functies. Dat betekent dus dat er meer vrouwen in een college en in de raad zouden moeten komen”, legt GroenLinks-fractievoorzitter Kitty Krüger uit.


Eerder op de dag onderbrak een aantal vrouwelijke gemeenteraadsleden ook al de vergadering van de echte burgemeester en wethouders al om een manifest te overhandigen. Daarin staan standpunten om voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen in de stad te zorgen. Daarover werd in de vergadering vol vrouwen gedebatteerd.


“Het is zeker niet voor de bühne. We zaten vast aan een uurtje tijd dus heb ik interessante discussies erg kort moeten houden die zeker later nog eens gevoerd moeten worden,” zegt Karin Castelijn van de Dordtse D66.


Alleen vrouwen in het gemeentebestuur is dan ook niet het toekomstbeeld wat de dames willen bereiken. Maar een college van burgemeester en wethouders dat, zoals op dit moment in Dordt, alleen bestaat uit mannen, dat moet voortaan wel anders kunnen.


“Volgens mij is het de bedoeling dat we een divers college hebben, een afspiegeling van de Dordtse samenleving. Dat is wat het zou moeten zijn. Dat is niet 100 procent vrouw of man. Daarin hebben we een hele lange weg te gaan,” zegt Groen Links Raadslid Chris van Benschop.

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.