gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrouwen nemen gemeenteraad over

654252e7fdca4ceb3ee53f3bd00129b2.jpg

Een Stadhuis vol vrouwen dinsdagmiddag. Voorafgaand aan de echte gemeenteraadsvergadering nam een aantal vrouwen uit de Dordtse politiek en daarbuiten het werk een uurtje over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“We vragen hiermee meer aandacht voor vrouwen in publieke functies. Dat betekent dus dat er meer vrouwen in een college en in de raad zouden moeten komen”, legt GroenLinks-fractievoorzitter Kitty Krüger uit.


Eerder op de dag onderbrak een aantal vrouwelijke gemeenteraadsleden ook al de vergadering van de echte burgemeester en wethouders al om een manifest te overhandigen. Daarin staan standpunten om voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen in de stad te zorgen. Daarover werd in de vergadering vol vrouwen gedebatteerd.


“Het is zeker niet voor de bühne. We zaten vast aan een uurtje tijd dus heb ik interessante discussies erg kort moeten houden die zeker later nog eens gevoerd moeten worden,” zegt Karin Castelijn van de Dordtse D66.


Alleen vrouwen in het gemeentebestuur is dan ook niet het toekomstbeeld wat de dames willen bereiken. Maar een college van burgemeester en wethouders dat, zoals op dit moment in Dordt, alleen bestaat uit mannen, dat moet voortaan wel anders kunnen.


“Volgens mij is het de bedoeling dat we een divers college hebben, een afspiegeling van de Dordtse samenleving. Dat is wat het zou moeten zijn. Dat is niet 100 procent vrouw of man. Daarin hebben we een hele lange weg te gaan,” zegt Groen Links Raadslid Chris van Benschop.

Lees ook

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.