Dordrecht, Netherlands

Vrouwenopvang vertrekt uit Short Stay Facility vanwege onveilige situaties

Linda is een van de vrouwen die werd opgevangen in de Short Stay Facility RTV Dordrecht
Er komt in Dordrecht zo snel mogelijk een zelfstandige opvang voor mishandelde vrouwen. Dat heeft wethouder Peter Heijkoop desgevraagd laten weten. Hij reageert hiermee op een brandbrief van de Vrouwenopvang safegroep Dordrecht en de vragen die de Socialistische Partij heeft gesteld aan de gemeente.
Ron van de Rhee | 20 maart 2024 17:10 | Aangepast op 20 maart 2024 17:10
Vrouwen die na geweld achter de voordeur al of niet met kinderen vluchten worden nu opgevangen in Short Stay Facility in Wielwijk. Maar de situatie is daar onveilig na vele incidenten. Begin februari brak er een grote brand uit. Het gebouw is volstrekt ongeschikt om getraumatiseerde vrouwen en kinderen op te vangen, volgens de voorzitter van de cliëntenraad Ine van de Donk. Regelmatig ontstaan er gevaarlijke situaties door de combinatie van doelgroepen die in het pand wonen.

Linda Bouman woonde met twee kinderen in de flat waar verder door woningcorporatie Woonbron onder andere aan arbeidsmigranten en verslaafden woonruimte geboden wordt. Allemaal nodig, zegt Linda, maar de combinatie met de mishandelde vrouwen en kinderen is hoogst ongelukkig. En dat horen we van meerdere ex-bewoners.

Problemen niet nieuw
Twee jaar geleden werd het probleem al aangekaart en bezocht een delegatie raadsleden en het college de Short Stay Facility en was de conclusie: dit moet snel veranderen. Maar tot nu toe is er niets veranderd. De politieke handschoen is opnieuw opgepakt door de SP. Volgens fractievoorzitter Ronald Portier is deze manier van opvangen onverantwoord. In vragen aan het college stelt hij dat er nu heel snel een goede vrouwenopvang in de stad moet komen.

Wethouder Heijkoop erkent dat de situatie voor de vrouwen verre van ideaal is en zegt op zeer korte termijn met alternatief te komen. Er is al een locatie maar die moet nog doorgesproken worden met alle betrokkenen. Omdat het hier gaat om vrouwen en kinderen die vaak gevlucht zijn en beschermd moeten worden, is het niet handig om nieuwe locaties voor opvang aan de grote klok te hangen.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...