gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD: bouw landingsbaan voor drones

a3cb40c415a4e16a105e9025411b8dda

Waar andere partijen aandacht besteden aan sociale huurwoningen en hondenpoep op de stoep, hoopt de VVD (ook) stemmen te winnen met een nieuwe landingsbaan voor drones in Dordrecht: “Wij willen van het idee af dat er in Dordrecht nooit iets gebeurt”, aldus Rolin den Heijer, gemeenteraadslid en woordvoerder van de Dordtse VVD. Het plan is opgenomen in het verkiezingsprogramma van de partij.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De VVD wil dat Dordrecht een vooruitstrevende stad wordt en hoopt dit voor elkaar te krijgen met de aanleg van de eerste landingsbaan voor drones in Nederland. Volgens de VVD is er namelijk sprake van een grote opkomst van drones en zal Nederland de komende jaren te maken krijgen met flinke innovatie binnen het lage luchtruim. “We moeten voorkomen dat we achter de ontwikkelingen van de drones aanlopen”, aldus Den Heijer. Volgens het raadslid vliegen er al heel veel drones boven Dordrecht en daarom is het ontwikkelen van een goede regelgeving en het bouwen van een landingsbaan dus erg belangrijk. Of Dordrecht de landingsbaan met haar ‘hipheid’ of futuristische imago heeft verdiend is niet helemaal duidelijk: “De partij zit in Dordrecht, dus streven we voor een landingsbaan in Dordrecht.”

Om overlast van de laagvliegers te voorkomen wordt de baan op het Leerpark aangelegd. Hier wonen volgens de VVD minder mensen en bovendien staat deze plek voor innovatie van Dordrecht. Volgens het raadslid komt er bij het ontwikkelen van de landingsbaan niet veel kijken. “Het bouwen is niet heel ingewikkeld”, vertelt Den Heijer. “Je kan het een beetje vergelijken met een landingsbaan van een helikopter.”

Of die grote ontwikkelingen binnen het lage luchtruim daadwerkelijk binnen vijf jaar zullen plaatsvinden is nog maar de vraag, maar als het aan de VVD ligt zal Dordrecht in ieder geval kunnen pronken met de eerste landingsbaan voor drones in Nederland.
33975a08c2d9cfbd04978f354d7abd50

Lees ook

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.