Het college zegt dat die mogelijkheid er al is via de Dordtpas en het SMS kinderfonds. Volgens raadslid Arine van der Ham van het CDA blijkt hieruit wel dat er veel te weinig publiciteit is voor dit soort regelingen. VVD raadslid Rolin den Heijer zegt dat de vragen vergelijkbaar zijn met iemand die in het centrum van Dordrecht woont en zich afvraagt waar de Grote kerk ligt. “De raad van Dordrecht mag geen kletsclubje worden,” zo vindt Den Heijer.
COALITIEOVERLEG
Zowel Van der Ham als Den Heijer laten weten dat het coalitieoverleg weinig voorstelt. Volgens de VVD kan dat veel beter en zonder dat de gescheiden verantwoordelijkheden van de raad en het college in gevaar komen. Van der Ham zegt zich verre van het coalitieoverleg te houden. “Dat doen de fractievoorzitters en die doen dat prima”.
Woensdagavond wordt er in de gemeenteraadscommissie opnieuw gesproken over de vragen van het CDA. Het CDA wil dat er voorstellen komen voor meer bekendheid aan de gratis sport en cultuur mogelijkheden voor kinderen. De VVD wil zich liever richten op de mensen die net boven het minimumloon zitten en op dit moment voor geen enkele regeling in aanmerking komen.