gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD stelt vragen over reclamescherm Van der Wees

a59874accc6df29a562729f6a89aacdd

De VVD stelt vragen over het reclamescherm van Van der Wees. Eerder deze werd bekend dat het scherm op zwart gaat, omdat de gemeente een dwangsom van 5 duizend euro eist als het bedrijf nog betaalde reclame maakt voor andere bedrijven op het ledscherm vlakbij de afrit van de A16.Al maanden discussiëren de gemeente en Van der Wees over de uitingen op het bord. In de vergunning staat dat alleen bedrijven die gelieerd zijn aan het bedrijf reclame mogen op het ledscherm.Voor de gemeente betekent dat dat er alleen door bedrijven die op deze locatie zitten reclame mag worden gemaakt. Transportbedrijf Van der Weest is het daar niet mee eens.Zij leveren vooral groot transport aan loodsen en bedrijven en zijn geen maakbedrijf. Van der Wees interpreteert deze regel voor bedrijven met wie zij zaken doen. De gemeente is streng in het handhaven van de reclameregels, omdat ze geen woud aan reclameborden in de stad willen, zegt wethouder Piet Sleeking. "Als we zelf niet tevreden zijn over het beleid, dan moeten we het aanpassen." De VVD eist van de gemeenteraad dat er op het scherm weer stadspromotie gemaakt mag worden, ook willen ze het reclamebeleid van de gemeente aanpassen. op 3 september hebben ze in een commissievergadering aangegeven hierover om tafel te willen, maar dat laat nog op zich wachten.Van der Wees maakte het op bord ook vaak gratis reclame, voor evenementen in de stad of goede doelen. Dat is met de eis ook voorbij, omdat het bord aan vervanging toe is. Dit wil Van der Wees alleen doen, als de kosten hiervoor ook kunnen worden terugverdiend.www.youtube.com/watch?v=DF8EX15v5b4

Ricco Gramsma |  | Aangepast op

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."