gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil oplossing voor shoppers die zorgen voor verkeersinfarct centrum

c3199c8b76c29db306ba6d8971678814

Geen parkeerplekje meer te vinden, alle parkeergarages vol. Afgelopen zaterdag stond het weer muurvast in de binnenstad. De gemeente had gehoopt dit te kunnen voorkomen, door vanaf vorige week parkeren aan de rand van het centrum goedkoper of zelfs gratis te maken in het weekend. Ook worden er pendelbussen ingezet. Maar de verkeerschaos verzorgd door mensen die in de binnenstad op zoek zijn naar cadeautjes en kleding voor de feestdagen is blijkbaar niet te voorkomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat kan zo niet langer, vindt de VVD. De partij stelt daarom dinsdagavond vragen aan wethouder Van der Linden tijdens het vragenuurtje van de gemeenteraad. “Afgelopen weekend was het weer raak. Lange parkeerfiles omdat de parkeergarages vol zijn. Dit is onaangenaam voor de bezoekers van onze binnenstad en natuurlijk heel vervelend voor de Dordtse ondernemers die juist de omzet van deze periode nodig hebben”, zegt raadslid Alexander Kuhlmann.

Het is niet de eerste keer dat het verkeer vast komt te staan in de weekenden voor Sinterklaas en Kerst. Het probleem speelt al veel langer. “Het is bovendien extra pijnlijk omdat de raad met onze motie ‘Parkeerfiles de stad uit!’ van 8 november 2022 het college juist heeft verzocht om te investeren in oplossingen zoals dubbelgebruik van niet-openbare parkeerplaatsen (denk bijvoorbeeld aan de parkeerplekken van de kantoren boven restaurant Post), semi-automatische parkeersystemen”, voegt de VVD-er eraan toe.

Kuhlmann wil van de wethouder weten wat er de afgelopen tijd is om gedaan om de problemen aan te pakken. Hoeveel extra parkeerplaatsen zijn er bijvoorbeeld sinds vorig jaar door dubbelgebruik van niet-openbare parkeergarages en parkeerterreinen ontstaan, vraagt hij zich af.

Lees ook

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.