Dordrecht, Netherlands

VWS gaat voor het eerst meelopen met Aafje

Beleidsmedewerkers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaan meelopen met thuiszorgorganisatie Aafje. De medewerkers gaan mee met wijkverpleegkundigen om te ervaren wat hun werk voorstelt. “We vinden het belangrijk om te laten zien hoe de zorg werkt,” vertelt persvoorlichter Franka van Eijndhoven. Nog nooit eerder deden ze dit.
Robert van Loon | 17 augustus 2018 15:04 | Aangepast op 17 augustus 2018 15:04
Het meelopen van VWS is een direct gevolg van het bezoek woensdag van minister Hugo de Jonge aan Aafje. Tijdens dit bezoek liep de minister zelf ook mee met wijkverpleegkundigen om te zien wat hun werk inhoud. Ook sprak hij met managers en andere medewerkers over zaken als werkdruk, zorgverzekeraars en de krapte op de arbeidsmarkt. “Het was een inspirerend en interessant bezoek.”


Ook gaan beleidsmedewerkers van VWS meekijken bij de afdeling verkoop. “In het bezoek is goed naar voren gekomen dat er veel regels en eisen zijn. Op de afdeling verkoop kunnen ambtenaren ervaren wat voor verschillende eisen zorgverzekeraars stellen. Om dat op te lossen is het belangrijk dat VWS en verkoop met elkaar praten.”

Lees ook

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...