Dordrecht, Netherlands

VWS gaat voor het eerst meelopen met Aafje

Beleidsmedewerkers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaan meelopen met thuiszorgorganisatie Aafje. De medewerkers gaan mee met wijkverpleegkundigen om te ervaren wat hun werk voorstelt. “We vinden het belangrijk om te laten zien hoe de zorg werkt,” vertelt persvoorlichter Franka van Eijndhoven. Nog nooit eerder deden ze dit.
Robert van Loon | 17 augustus 2018 15:04 | Aangepast op 17 augustus 2018 15:04
Het meelopen van VWS is een direct gevolg van het bezoek woensdag van minister Hugo de Jonge aan Aafje. Tijdens dit bezoek liep de minister zelf ook mee met wijkverpleegkundigen om te zien wat hun werk inhoud. Ook sprak hij met managers en andere medewerkers over zaken als werkdruk, zorgverzekeraars en de krapte op de arbeidsmarkt. “Het was een inspirerend en interessant bezoek.”


Ook gaan beleidsmedewerkers van VWS meekijken bij de afdeling verkoop. “In het bezoek is goed naar voren gekomen dat er veel regels en eisen zijn. Op de afdeling verkoop kunnen ambtenaren ervaren wat voor verschillende eisen zorgverzekeraars stellen. Om dat op te lossen is het belangrijk dat VWS en verkoop met elkaar praten.”

Lees ook

Twee autobranden in één nacht in onze regio

In zowel Dordrecht als Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een autobrand geweest. Be...

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...