gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven."

7694029c6dbd830a9a24f288b4bf6498.jpg

Maartje Brockbernd fotografeerde haar 'Tante Henny', ofwel Hendersje Kruisheer zoals zij echt heette, tijdens de laatste vier jaar van haar leven. Zij werd 103 en overleed op 10 oktober 2019. Precies en jaar later vond de boekpresentatie plaats. Een beeldverhaal van een hoogbejaarde dame.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik was zo benieuwd naar hoe een hoogbejaarde op die leeftijd de dag door kwam," vertelt Maartje. "Zij was een alleenstaande vrouw en ze had geen kinderen. Dus als je dan zo oud bent; wie zorgt er dan nog voor je? En hoe kom je de dag door?" Tante Henny was tot haar honderdste jaar nog zelfstandig en woonde later in een verzorgingstehuis. Uiteindelijk kreeg zij wel steeds meer verzorging. “Dat was ook nodig nadat zij een paar keer was gevallen."

Maartje ging regelmatig bij haar op bezoek om foto's te maken, maar ook om even een praatje te maken. "Het was zeker een uitdaging. Het was een vrouw die niet veel deed, en dat maakte het ook wel moeilijk op soms een goede foto te maken. En toch had ik soms maar één moment nodig waarvan ik vond dat het echt een aanvulling was op de serie.”

Tante Henny was verbaast over het feit dat zij zo oud aan het worden was, waarop zij op een moment aan Maartje vroeg: ‘Maartje, waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven.’ Maartje denkt dat dat vooral te maken had met nieuwsgierigheid. “Ze had op het begin ook echt het idee dat zij maar zou blijven leven. Mijn man zei ook dat ze de oudste mens op aarde zou worden en dus nog wel een jaar of dertien te gaan had. ‘O, nee hoor. Alsjeblieft niet!’ zei Tante Henny toen.”

Het boek is te verkrijgen bij Vos & Van der Leer en via Bol.com.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.