gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven."

7694029c6dbd830a9a24f288b4bf6498

Maartje Brockbernd fotografeerde haar 'Tante Henny', ofwel Hendersje Kruisheer zoals zij echt heette, tijdens de laatste vier jaar van haar leven. Zij werd 103 en overleed op 10 oktober 2019. Precies en jaar later vond de boekpresentatie plaats. Een beeldverhaal van een hoogbejaarde dame.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik was zo benieuwd naar hoe een hoogbejaarde op die leeftijd de dag door kwam," vertelt Maartje. "Zij was een alleenstaande vrouw en ze had geen kinderen. Dus als je dan zo oud bent; wie zorgt er dan nog voor je? En hoe kom je de dag door?" Tante Henny was tot haar honderdste jaar nog zelfstandig en woonde later in een verzorgingstehuis. Uiteindelijk kreeg zij wel steeds meer verzorging. “Dat was ook nodig nadat zij een paar keer was gevallen."

Maartje ging regelmatig bij haar op bezoek om foto's te maken, maar ook om even een praatje te maken. "Het was zeker een uitdaging. Het was een vrouw die niet veel deed, en dat maakte het ook wel moeilijk op soms een goede foto te maken. En toch had ik soms maar één moment nodig waarvan ik vond dat het echt een aanvulling was op de serie.”

Tante Henny was verbaast over het feit dat zij zo oud aan het worden was, waarop zij op een moment aan Maartje vroeg: ‘Maartje, waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven.’ Maartje denkt dat dat vooral te maken had met nieuwsgierigheid. “Ze had op het begin ook echt het idee dat zij maar zou blijven leven. Mijn man zei ook dat ze de oudste mens op aarde zou worden en dus nog wel een jaar of dertien te gaan had. ‘O, nee hoor. Alsjeblieft niet!’ zei Tante Henny toen.”

Het boek is te verkrijgen bij Vos & Van der Leer en via Bol.com.

Lees ook

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.