gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven."

7694029c6dbd830a9a24f288b4bf6498

Maartje Brockbernd fotografeerde haar 'Tante Henny', ofwel Hendersje Kruisheer zoals zij echt heette, tijdens de laatste vier jaar van haar leven. Zij werd 103 en overleed op 10 oktober 2019. Precies en jaar later vond de boekpresentatie plaats. Een beeldverhaal van een hoogbejaarde dame.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik was zo benieuwd naar hoe een hoogbejaarde op die leeftijd de dag door kwam," vertelt Maartje. "Zij was een alleenstaande vrouw en ze had geen kinderen. Dus als je dan zo oud bent; wie zorgt er dan nog voor je? En hoe kom je de dag door?" Tante Henny was tot haar honderdste jaar nog zelfstandig en woonde later in een verzorgingstehuis. Uiteindelijk kreeg zij wel steeds meer verzorging. “Dat was ook nodig nadat zij een paar keer was gevallen."

Maartje ging regelmatig bij haar op bezoek om foto's te maken, maar ook om even een praatje te maken. "Het was zeker een uitdaging. Het was een vrouw die niet veel deed, en dat maakte het ook wel moeilijk op soms een goede foto te maken. En toch had ik soms maar één moment nodig waarvan ik vond dat het echt een aanvulling was op de serie.”

Tante Henny was verbaast over het feit dat zij zo oud aan het worden was, waarop zij op een moment aan Maartje vroeg: ‘Maartje, waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven.’ Maartje denkt dat dat vooral te maken had met nieuwsgierigheid. “Ze had op het begin ook echt het idee dat zij maar zou blijven leven. Mijn man zei ook dat ze de oudste mens op aarde zou worden en dus nog wel een jaar of dertien te gaan had. ‘O, nee hoor. Alsjeblieft niet!’ zei Tante Henny toen.”

Het boek is te verkrijgen bij Vos & Van der Leer en via Bol.com.

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.