gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven."

7694029c6dbd830a9a24f288b4bf6498

Maartje Brockbernd fotografeerde haar 'Tante Henny', ofwel Hendersje Kruisheer zoals zij echt heette, tijdens de laatste vier jaar van haar leven. Zij werd 103 en overleed op 10 oktober 2019. Precies en jaar later vond de boekpresentatie plaats. Een beeldverhaal van een hoogbejaarde dame.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik was zo benieuwd naar hoe een hoogbejaarde op die leeftijd de dag door kwam," vertelt Maartje. "Zij was een alleenstaande vrouw en ze had geen kinderen. Dus als je dan zo oud bent; wie zorgt er dan nog voor je? En hoe kom je de dag door?" Tante Henny was tot haar honderdste jaar nog zelfstandig en woonde later in een verzorgingstehuis. Uiteindelijk kreeg zij wel steeds meer verzorging. “Dat was ook nodig nadat zij een paar keer was gevallen."

Maartje ging regelmatig bij haar op bezoek om foto's te maken, maar ook om even een praatje te maken. "Het was zeker een uitdaging. Het was een vrouw die niet veel deed, en dat maakte het ook wel moeilijk op soms een goede foto te maken. En toch had ik soms maar één moment nodig waarvan ik vond dat het echt een aanvulling was op de serie.”

Tante Henny was verbaast over het feit dat zij zo oud aan het worden was, waarop zij op een moment aan Maartje vroeg: ‘Maartje, waar denk jij dat ik aan dood ga? Want ik blijf maar leven.’ Maartje denkt dat dat vooral te maken had met nieuwsgierigheid. “Ze had op het begin ook echt het idee dat zij maar zou blijven leven. Mijn man zei ook dat ze de oudste mens op aarde zou worden en dus nog wel een jaar of dertien te gaan had. ‘O, nee hoor. Alsjeblieft niet!’ zei Tante Henny toen.”

Het boek is te verkrijgen bij Vos & Van der Leer en via Bol.com.

Lees ook

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

autobranden reeks

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.