gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarom FC Dordrecht voor Melvin Boel kiest als nieuwe hoofdtrainer

153ba4dd4f88c20f6adba34a0866bca9

Er waren meerdere kandidaten, maar de keuze voor Melvin Boel als nieuwe trainer van FC Dordrecht was snel gemaakt. Dat zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die niet twijfelt aan de kwaliteiten van de van Feyenoord overgekomen Rotterdammer.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Het was zo overdonderend goed waar hij mee kwam", benadrukt De Zeeuw, die kon kiezen uit drie à vier kandidaten. "Het was voor mij een eenvoudige keuze ondanks dat hij door zijn Feyenoord-verleden met 3-0 achter stond."

'Echt op de inhoud gekeken'
Stond Boel, die sinds 2013 in verschillende functies bij Feyenoord werkte, dan juist niet met 3-0 voor? "Ik weet dat het gevoelig zou kunnen liggen, dan is het 'weer iemand van Feyenoord'. Maar we hebben echt op de inhoud gekeken en puur naar kwaliteit. Hij stak er met kop en schouders bovenuit", aldus De Zeeuw, die Boel prijst om zijn 'waanzinnige uitstraling'.

Al een paar weken was de overstap duidelijk van succescoach Michele Santoni, die na drie seizoenen aan de Krommedijk naar US Triestina in Italië verkaste. "Ik denk dat wij tussen de 25 en 30 trainers aangeboden kregen. Mark (Ruijl, red.) en ik hadden al snel een shortlist en het was binnen een paar dagen gedaan. Het is heel snel gegaan", zegt De Zeeuw.

Onervaren trainer
Waar het bij Boel nog aan ontbreekt, is ervaring in het betaald voetbal. Recentelijk slaagde hij voor zijn UEFA Pro-licentie, het diploma dat nodig is om als hoofdtrainer in het betaald voetbal aan de slag te gaan.

"Wij geven dit soort graag mensen graag een podium, dat hebben we ook min of meer met Michele Santoni gedaan", stipt De Zeeuw aan. "Hij was aan de ene kant bekend, maar ook onbekend. Nu hebben we hetzelfde gedaan: een jonge, ambitieuze trainer waar ik heel veel vertrouwen in heb."
87a6dd5f317eedca315e88cfef51847d
Lovende afscheidswoorden
Over Santoni heeft de algemeen directeur lovende afscheidswoorden. "Hij heeft veel voor ons betekend en is een groot onderdeel geweest van het succes. Het is rustig bouwen geweest, want zijn eerste twee jaar was het nog niet echt 'hallelujah' als je kijkt naar de eindstand. Maar als je rustig blijft, kun je ook echt wat bereiken."

De Zeeuw heeft wel een dubbel gevoel dat zowel Santoni als assistent Pascal Bosschaart, die hoofdtrainer wordt van Feyenoord Onder 21, is weggegaan bij FC Dordrecht. "Het had mij wat beter uitgekomen als hoogstens één van de twee zou vertrekken", zegt hij.

Assistent en aanvallende middenvelder op komst
Een opvolger van Bosschaart als assistent wordt deze week of begin volgende week gepresenteerd. Dat geldt ook voor een aanvallende middenvelder, die de vertrokken aanvoerder Mathis Suray moet doen vergeten.

Boel, die dus het stokje van Santoni overneemt, mag komende zaterdag nog aan de bak met Feyenoord Onder 21, het team dat hij nu coacht. Dit seizoen pakte hij met de beloftenploeg de voorjaarstitel in de Onder 21 Divisie en neemt het zaterdag tegen FC Twente/Heracles Onder 21 op om de algemene landstitel.

Oefenprogramma
FC Dordrecht publiceerde dinsdag tevens een voorlopig oefenprogramma. Daarin zijn achtereenvolgens Oranje Wit, Feyenoord, SC Heerenveen, Willem II, Fortuna Sittard, OFI Kreta (Griekenland), Al Shamal Sports Club (Qatar) en Royal Francs Borains (België) de tegenstander.

Lees meer over:

Lees ook

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.