Dordrecht, Netherlands

Wakeboarden tijdens de zomervakantie

Zomerkamp! Wie vindt dat nou niet leuk? Zowel kinderen uit Dordrecht als uit het buitenland zijn deze week te gast bij Board Academy, waar ze onder andere leren wakeboarden.
Petra Scheurwater | 16 augustus 2018 16:50 | Aangepast op 16 augustus 2018 16:50
Wakeboarden is het best te vergelijken met snowboarden op het water. Met behulp van een touw, vastgeknoopt aan een speedboat, is het voor de meeste kinderen zowel erg leuk als uitdagend. Er is al een aantal talenten gespot.

''Aan het begin was het wel een klein beetje eng, maar ik kwam gelijk al overeind en dat vond ik best raar. Ik had het namelijk nog nooit gedaan'', laat leerling wakeboarden Pien Swarts weten.


Naast wakeboarden biedt Board Academy ook het Stand-up paddlen, oftewel Suppen, aan. Dit vinden de meeste kinderen wat minder spannend, maar met deze watersport heeft de organisatie nog een ander plan.

''Dordrecht is het Venetië van de lage landen en om de stad vanaf het water te zien is eigenlijk het leukst. Zo willen we bij de Grote Kerk beginnen en dan een rondje maken door de Dordste havens terug naar de Grote Kerk'', aldus Evert van den Berg, eigenaar van Board Academy.


Om dit mogelijk te maken, is er echter nog wel toestemming nodig van belanghebbenden om een aantal steigers te gebruiken. Evert hoopt dat dit jaar nog te realiseren.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...

Voetganger (34) die werd geschept door auto in ziekenhuis overleden

De voetganger die dinsdag aan het einde van de middag op de Krispijnseweg in Dordrecht werd aangered...