gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wakeboarden tijdens de zomervakantie

1aab581c647060437021572db48524f1

Zomerkamp! Wie vindt dat nou niet leuk? Zowel kinderen uit Dordrecht als uit het buitenland zijn deze week te gast bij Board Academy, waar ze onder andere leren wakeboarden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Wakeboarden is het best te vergelijken met snowboarden op het water. Met behulp van een touw, vastgeknoopt aan een speedboat, is het voor de meeste kinderen zowel erg leuk als uitdagend. Er is al een aantal talenten gespot.

''Aan het begin was het wel een klein beetje eng, maar ik kwam gelijk al overeind en dat vond ik best raar. Ik had het namelijk nog nooit gedaan'', laat leerling wakeboarden Pien Swarts weten.


Naast wakeboarden biedt Board Academy ook het Stand-up paddlen, oftewel Suppen, aan. Dit vinden de meeste kinderen wat minder spannend, maar met deze watersport heeft de organisatie nog een ander plan.

''Dordrecht is het Venetië van de lage landen en om de stad vanaf het water te zien is eigenlijk het leukst. Zo willen we bij de Grote Kerk beginnen en dan een rondje maken door de Dordste havens terug naar de Grote Kerk'', aldus Evert van den Berg, eigenaar van Board Academy.


Om dit mogelijk te maken, is er echter nog wel toestemming nodig van belanghebbenden om een aantal steigers te gebruiken. Evert hoopt dat dit jaar nog te realiseren.

Lees ook

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.