gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wakeboarden tijdens de zomervakantie

1aab581c647060437021572db48524f1

Zomerkamp! Wie vindt dat nou niet leuk? Zowel kinderen uit Dordrecht als uit het buitenland zijn deze week te gast bij Board Academy, waar ze onder andere leren wakeboarden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Wakeboarden is het best te vergelijken met snowboarden op het water. Met behulp van een touw, vastgeknoopt aan een speedboat, is het voor de meeste kinderen zowel erg leuk als uitdagend. Er is al een aantal talenten gespot.

''Aan het begin was het wel een klein beetje eng, maar ik kwam gelijk al overeind en dat vond ik best raar. Ik had het namelijk nog nooit gedaan'', laat leerling wakeboarden Pien Swarts weten.


Naast wakeboarden biedt Board Academy ook het Stand-up paddlen, oftewel Suppen, aan. Dit vinden de meeste kinderen wat minder spannend, maar met deze watersport heeft de organisatie nog een ander plan.

''Dordrecht is het Venetië van de lage landen en om de stad vanaf het water te zien is eigenlijk het leukst. Zo willen we bij de Grote Kerk beginnen en dan een rondje maken door de Dordste havens terug naar de Grote Kerk'', aldus Evert van den Berg, eigenaar van Board Academy.


Om dit mogelijk te maken, is er echter nog wel toestemming nodig van belanghebbenden om een aantal steigers te gebruiken. Evert hoopt dat dit jaar nog te realiseren.

Lees ook

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.