gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Warmterecord nadelig voor de natuur

Het was sinds 1960 de warmste 24 januari ooit. Het record van toen is verbroken met een record van rond de 13 graden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De bomen vinden het al een beetje lente. Daardoor komen de bloemetjes al door. Het begint eigenlijk al een beetje lente te worden.

Meerdere nadelen. Larven zijn tegen de tijd dat de vogels weer het land binnenkomen al volgroeid en zorgt dat vogels niet voldoende voedsel hebben.

Voor de natuur in de Biesbosch is het warme weer erg nadelig. Het regent veel en dus blijft de bodem drassig. Door de harde wind en de storm van vorige week zijn er een aantal bomen omgewaaid.De Biesbosch opruimen duurt nog wel even. Gevaarlijke bomen kunnen pas gekapt worden als de wind is gaan liggen.

Lees ook

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?