Dordrecht, Netherlands

Wartburg College is klaar om les te geven

Het Wartburg College op het Leerpark mag aanstaande dinsdag weer open. Leerlingen in het voortgezet onderwijs mogen na wekenlang digitaal onderwijs weer naar school, maar wel met een aantal nieuwe regels.
Vivian Rutte | 29 mei 2020 13:53 | Aangepast op 29 mei 2020 13:53
De leerlingen zijn ingedeeld in even en oneven lokalen. Door middel van pijlen op de vloer worden ze veilig langs elkaar naar de lokalen geleid. Kluisjes worden niet gebruikt omdat die te dicht op elkaar zijn. Ook de pauzes zien er anders uit, vertelt Herman den Hollander, directeur van het Wartburg college: “Elke klas heeft op een aparte tijd pauze, zo komen ze elkaar niet tegen. De pauzes vinden niet binnen plaats, maar buiten.” Ook de tafels in de lokalen staan ver uit elkaar.

Het lijkt erop dat de leerlingen weinig achterstand hebben opgelopen door het thuisonderwijs, vertelt den Hollander: “Onze leerlingen en docenten hebben enorm hun best gedaan thuis, maar we gebruiken de komende weken om te kijken of er nog hiaten zijn. Die kunnen we dan mooi voor de zomervakantie nog oplossen.”

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...