Dordrecht, Netherlands

Wassen voortaan zonder water in Albert Schweitzerziekenhuis

Bedlegerige patiënten worden voortaan zonder water gewassen in het Albert Schweitzerziekenhuis. Daarvoor worden nu speciale washandjes gebruikt.
Petra Scheurwater | 25 augustus 2016 18:25 | Aangepast op 25 augustus 2016 18:25
Hierdoor kost het wassen minder kracht van de patiënt en minder tijd van de verpleegkundige. Die kan nu gebruikt worden voor andere verpleegkundige handelingen bij de patiënt.

De washandjes worden warm gemaakt, waarna een deel van het lichaam van de patiënt er mee wordt gewassen. Afdrogen hoeft ook niet meer, de huid droogt vanzelf en er blijft een lotionlaagje op de huid achter. In totaal worden er acht washandjes per wasbeurt gebruikt.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...