Dordrecht, Netherlands

Wat te doen tegen de eikenprocessierups

Hoe kan de overlast van de eikenprocessierups op een natuurlijke manier worden bestreden. Dat is het onderwerp van een minisymposium bij het Wellantcollege op woensdag 20 november.
Gert van der Steen | 17 oktober 2019 11:12 | Aangepast op 17 oktober 2019 11:12
Natuuraannemer RANOX organiseert die dag, samen met BRAS FIJNAART en NatuurPro het mini-symposium 'Natuurlijke beheersing van de eikenprocessierups'.

De tot nu toe gehanteerde methoden, zoals wegzuigen of wegbranden, zijn grotendeels symtoombestrijding. Gif spuiten of aaltjes als natuurlijke vijanden inzetten treffen ook andere, niet-schadelijke soorten.

De oplossing moet volgens de organisatoren worden gevonden in een andere inrichting van de buitenruimte.


Het symposium bestaat uit drie presentaties met het thema ‘beheersing van de eikenprocessierups door toepassing van biodiversiteit en permacultuur’:

  • Ecologie van de EPR en zijn plaats in het ecosysteem

  • Versterken van het ecosysteem voor natuurlijke beheersing

  • Natuurlijke beheersing met inheemse vegetaties


  • Vanaf 15.00 uur kunt u binnenlopen, het symposium duurt van 15.30 tot 16.45 uur en daarna kan tot 17.30 uur worden nagepraat en geborreld.

    Meest gelezen

    Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

    Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

    Lees ook

    Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

    Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij...

    Rechter vernietigend over uitvoering Jeugdwet gemeente Papendrecht: ‘Onwettelijk gedrag en verhullend handelen’

    De gemeente Papendrecht maakt grote fouten in het uitvoeren van de Jeugdwet, oordeelt de bestuursrec...

    Jaar cel voor man (35) die zwager neerstak op verjaardag

    Zdravko P. (35) krijgt een jaar cel voor het neersteken van zijn zwager. Tijdens een verjaardag in P...

    Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

    De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

    Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

    Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

    Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

    Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...