gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterbus in problemen: aantal reizigers blijft achter

b2d0a5a43371addc65a0e811d4e7b529

Het aantal reizigers dat gebruik maakt van de Waterbus blijft tegenvallen, meldt de provincie Zuid-Holland. Tegelijkertijd lopen de kosten op. Dit heeft geleid tot overleg tussen de provincie, vervoerder Aqualiner en grootaandeelhouder Damen. De drie partijen hopen voor de zomer met een plan te komen.

Redactie Streekomroep | RTV Papendrecht |  | Aangepast op
Sinds de start van het contract Personenvervoer over Water Rotterdam-Drechtsteden in 2022, midden in de coronaperiode, blijven de inkomsten van de Waterbus achter. De belangrijkste oorzaak hiervoor zijn de flink gedaalde reizigersaantallen sinds de coronapandemie. De Waterbus laat daarbij een trager herstel zien van de reizigersaantallen dan de reguliere bus en trein. Dit ondanks het opschalen van de dienstregeling van de Waterbus na de coronacrisis.

Tegelijkertijd heeft de vervoerder Aqualiner te maken met gestegen kosten. Samen zorgen de achterblijvende reizigersopbrengsten en sterk gestegen kosten ervoor dat een gezonde exploitatie van de Waterbus onder druk staat. Hierbij staan lijn 21 (Rotterdam-Kinderdijk) en 23 (Dordrecht-Sliedrecht) het meest onder druk, vanwege de lage reizigersaantallen.

Scenario’s
De provincie, Aqualiner en Damen zijn met elkaar in gesprek over meerdere toekomstscenario’s en bijbehorende maatregelenpakketten voor de Waterbus. De uitwerking van alle toekomstscenario’s gebeurt met betrokkenheid van de gemeenten en andere belanghebbenden. Voor de zomervakantie hopen de partijen een oplossing te hebben.

Gedeputeerde Frederik Zevenbergen (verkeer, vervoer en OV): "De Waterbus vormt een waardevolle toevoeging op het vervoer over weg en spoor en wordt enorm gewaardeerd door de reizigers. Personenvervoer over water is echter ook een zeer kostbare vorm van openbaar vervoer. Aqualiner, Damen en de provincie hebben de intentie uitgesproken om oplossingen te vinden die in het belang zijn van zoveel mogelijk reizigers van de Waterbus.”

De Waterbus heeft vier lijnen (20, 21, 22 en 23) en vijftien haltes in Alblasserdam, Capelle aan den IJssel, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Kinderdijk, Krimpen aan den IJssel, Papendrecht, Ridderkerk, Rotterdam, Sliedrecht en Zwijndrecht.

Lees meer over:

Lees ook

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.