gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap test 'maïsfilter' in strijd tegen PFAS

d433108d279b6ae4553f3e7b2ee85999.jpg

Het rioolwater in onze streek zit vol met medicijnresten en PFAS. Om dit uit het water te halen test Waterschap Hollandse Delta een nieuw filter, met als hoofdingrediënt: maïszetmeel. Het filter is bij de rioolwaterzuiveringsinstallatie vlakbij Chemours geplaatst.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Voor het filter is van maïszetmeel een materiaal gemaakt dat chemische stoffen kan binden, genaamd DEXSORB. Het zijn hele kleine cupjes waaraan microverontreinigingen en PFAS zich hechten. Die kunnen daarna dan met behulp van een oplosmiddel (alcohol) weer uit de korrels gehaald worden. Hierdoor is het DEX-filter veel slimmer en energiezuiniger dan de actieve koolfilters die momenteel worden gebruikt.

“We moeten dit uitgebreid testen voordat wij een DEX-filter eventueel op grotere schaal kunnen inzetten", vertelt hoogheemraad PFAS, Anne Mollema. "De microverontreiniging vangen wij op in het filter. Daarna halen we de vervuiling eruit om het veilig te verwerken. Vervolgens moeten we het filter weer opnieuw kunnen gebruiken.”

Veelbelovend
Het filter is eerder in Lelystad getest. Volgens het waterschap aldaar verminderde de microverontreiniging met ongeveer 70 procent. Er zit daar alleen niet genoeg PFAS in het rioolwater om te testen of ook dat eruit wordt gehaald. In Dordrecht zit genoeg PFAS in het water om dat beter te kunnen testen. De test duurt tot mei komend jaar.
353d78847f8b0fb1be2c7f7178180d4a.jpg

Lees ook

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.

20220725162648_IMG_1516 (1) (1).jpg

Vijf auto's betrokken bij ongeluk, files op A15 en A16

Vijf auto's zijn dinsdagochtend betrokken geweest bij een botsing op de A15, ter hoogte van Ridderkerk. Volgens een politiewoordvoerder raakte één auto flink beschadigd, maar raakte niemand gewond.

foto wapperende nederlandse vlag

Dit kun je doen op Bevrijdingsdag in onze streek

Het is 81 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd door de Geallieerden. Op deze Bevrijdingsdag staan ook dit jaar in onze streek weer verschillende activiteiten op de planning.

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20.00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagochtend al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.