Dordrecht, Netherlands

Waterschapslasten fors omhoog?

Waterschap Hollandse Delta wil mogelijk komend jaar de lasten verhogen. In een gezamenlijke vergadering van drie commissies zijn een aantal scenario’s over achterstallig onderhoud doorgesproken. Wat dat gaat kosten is nog niet geheel duidelijk, maar dat de lasten moeten worden verhoogd is dat wel.
Gert van der Steen | 22 juli 2019 14:29 | Aangepast op 22 juli 2019 14:29
De ledenraad stelt in november de definitieve begroting vast.

Vooral aan de waterzuiveringsinstallaties en de wegen is veel te doen. Hoe dat precies bekostigd moet worden is nog onderwerp van gesprek. Zo is gebruik van een deel van de reserves om de verhoging te beperken een mogelijkheid. Ook de verkoop van grond die niet direct voor de uitoefening van de taken van het waterschap nodig is wordt overwogen. Of verandering van de schuldpositie, die volgens Hollandse Delta dan nog aan de gunstige kant van de verhouding met het eigen vermogen zou liggen.

Kortom, er zijn verschillende scenario’s die besproken moeten worden en verschillende invullingen van de financiering. De uitkomst staat dus nog lang niet vast, zoals in verschillende artikelen in de pers wordt gesuggereerd, maar dat het de burger geld gaat kosten wel.

Lees ook

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...