Dordrecht, Netherlands

‘We gaan aan de slag, we kunnen niet anders’: solidariteitsbijeenkomst voor Oekraïne

“Ik kan de beelden niet verdragen”, zo begon burgemeester Wouter Kolff zondagmiddag zijn toespraak tijdens de solidariteitsactie voor Oekraïne in de Grote Kerk. Deze actie werd georganiseerd door het platform Dordtse Kerken en de gemeente Dordrecht. Er werd gelegenheid gegeven om de verbondenheid tussen Dordtenaren en de bevolking van Oekraïne te tonen. Dit gebeurde onder andere door een aantal toespraken en andere voordrachten.
Stephanie Roggekamp | 21 maart 2022 13:24 | Aangepast op 21 maart 2022 13:24
Kolff: “Ik moet eerlijk zeggen dat ik er soms van wegkijk. Niet wegkijken van al het leed, of van alle hulp die mensen in Oekraïne nodig hebben. Nee, ik kijk weg omdat ik de beelden van de jonge vaders die vrouw en kinderen naar de grens brengen en afscheid nemen, niet kan verdragen.” Deze beelden en andere schrijdende voorbeelden passeerden zondag de revue.

Benieuwd hoe Dordtenaren hun steun betuigen? Bekijk het hier:
Op 20 maart 2020 werd voor de Grote Kerk de coronahulp actie ‘Licht voor Dordt’ gelanceerd. Hans Berrevoets, platform Dordtse Kerken: “We konden ons toen niet voorstellen in werkelijkheid we nu – twee jaar laten – leven. We zijn nog steeds verbijsterd, maar de actie van toen wordt nu omgezet naar ‘Dordt voor Oekraïne’. Een hulp actie waarbij we veel vrijwilligers hopen te werven.”

Momenteel is er een hulplijn actief die mensen kunnen bellen wanneer ze hulp willen aanbieden. “We gaan kijken wat de mensen kunnen en willen doen”, zegt Berrevoets. “Daarnaast is het ook mogelijk om je via de website ‘www.dordtvooroekraine.nl’ in te schrijven.” Over één ding is hij in ieder geval zeker: “Hier in de Grote Kerk hebben wij in het kader van solidariteit gezegd: we gaan aan de slag. We kunnen niet anders.”

Aanstaande donderdag zal RTV Dordrecht vanaf zes uur een uitgebreide samenvatting uitzenden van de solidariteitsbijeenkomst in de Grote Kerk.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Restauratie van glas-in-loodramen in de Grote Kerk: een langzaam maar zeker proces

De iconische glas-in-loodramen van de Grote Kerk in Dordrecht zijn dringend aan restauratie toe. Doo...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

Anna (19) overleed na ongeluk, vader Hans organiseert benefietconcert

Hans de Bruin organiseert op 8 maart een benefietconcert in de Grote Kerk, ter nagedachtenis aan zij...

Ton (66) heeft 'fantastisch veel gedaan' voor Grote Kerk en ontvangt erespeld

De Johan de Wittspeld is dit weekend uitgereikt. Voormalig kerkrentmeester Ton Bok ontving de onders...

Nasleep incident Grote Kerk: geen aanpassingen nodig, wel gesloten toren

De gemeente Dordrecht hoeft de veiligheid van de toren van de Grote Kerk niet te verbeteren. Tot die...

Staat de mooiste kerktoren van ons land in Dordrecht?

De toren van de Grote Kerk van Dordrecht, die door veel schilders is vereeuwigd, is geselecteerd voo...