Dordrecht, Netherlands

Webcam visarenden op zwart: dieren zijn uitgevlogen

Maandenlang hebben we 24 uur per dag mee kunnen kijken met het wel en wee van de familie visarend in de Biesbosch. Maar daar is nu een einde aan gekomen. Op de website Beleef de Lente staat de webcam uit.
Marjolein Vos | 2 augustus 2022 12:56 | Aangepast op 2 augustus 2022 12:56
“Maandag 1 augustus zijn alle webcams offline gezet en is het project Beleef de Lente voor dit jaar afgesloten”, laat de Vogelbescherming weten. Tijdens het project werden niet alleen de visarenden, maar ook onder meer de kerkuil, de pimpelmees en de slechtvalk gevolgd.

Alle hoogtepunten op een rij
Het is voor de twee keer dat het Dordste visarendstel in beeld verschijnt. Vorig jaar werd de webcam ook al aangezet. Dit jaar broedden ze drie eieren uit. Het eerste kuiken kwam op 28 mei uit het ei, in de dagen daarna volgden andere kleintjes.

Kleine arenden worden groot
En nu, net twee maanden later, heeft de laatste telg leren vliegen. Vorige week verliet hij of zij voor het eerst het nest. Precies op tijd voor de volgers om dat moment nog mee te krijgen. En hoewel wij het niet meer kunnen zien, zullen de jongen nog regelmatig terugkeren naar de stek. “Voorlopig zal hij of zij het nest nog regelmatig gebruiken als slaapplek. De volwassen dieren blijven de jongen daar voorlopig ook voeren”, liet boswachter Joey Braat vorige week weten. “Tot september gebruikt de familie het nest nog als uitvalsbasis. Om vervolgens naar het zuiden te trekken, naar Centraal-Afrika om daar te overwinteren.”


Wil je nog een keer genieten van alle hoogtepunten van de visarendsoap van dit seizoen? Kijk dan even op de site van Beleef de Lente. Hoogstwaarschijnlijk komt er volgend jaar een vervolg op de project, aangezien het een waar kijkcijfercanon is. Of de visarenden dan weer een hoofdrol zullen krijgen, is nog niet bekend.
RTV Dordrecht sprak vorige week met boswachter Joey Braat over de bijzondere dieren. Hieronder zie je het item dat we hierover maakten.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...