gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Webcam visarenden op zwart: dieren zijn uitgevlogen

626f5879b19ac54df9d024536df6fa90

Maandenlang hebben we 24 uur per dag mee kunnen kijken met het wel en wee van de familie visarend in de Biesbosch. Maar daar is nu een einde aan gekomen. Op de website Beleef de Lente staat de webcam uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Maandag 1 augustus zijn alle webcams offline gezet en is het project Beleef de Lente voor dit jaar afgesloten”, laat de Vogelbescherming weten. Tijdens het project werden niet alleen de visarenden, maar ook onder meer de kerkuil, de pimpelmees en de slechtvalk gevolgd.

Alle hoogtepunten op een rij
Het is voor de twee keer dat het Dordste visarendstel in beeld verschijnt. Vorig jaar werd de webcam ook al aangezet. Dit jaar broedden ze drie eieren uit. Het eerste kuiken kwam op 28 mei uit het ei, in de dagen daarna volgden andere kleintjes.

Kleine arenden worden groot
En nu, net twee maanden later, heeft de laatste telg leren vliegen. Vorige week verliet hij of zij voor het eerst het nest. Precies op tijd voor de volgers om dat moment nog mee te krijgen. En hoewel wij het niet meer kunnen zien, zullen de jongen nog regelmatig terugkeren naar de stek. “Voorlopig zal hij of zij het nest nog regelmatig gebruiken als slaapplek. De volwassen dieren blijven de jongen daar voorlopig ook voeren”, liet boswachter Joey Braat vorige week weten. “Tot september gebruikt de familie het nest nog als uitvalsbasis. Om vervolgens naar het zuiden te trekken, naar Centraal-Afrika om daar te overwinteren.”


Wil je nog een keer genieten van alle hoogtepunten van de visarendsoap van dit seizoen? Kijk dan even op de site van Beleef de Lente. Hoogstwaarschijnlijk komt er volgend jaar een vervolg op de project, aangezien het een waar kijkcijfercanon is. Of de visarenden dan weer een hoofdrol zullen krijgen, is nog niet bekend.
9f22a940ed77496d9c2146c1161624fb
RTV Dordrecht sprak vorige week met boswachter Joey Braat over de bijzondere dieren. Hieronder zie je het item dat we hierover maakten.

Lees ook

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.