gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weekend van herdenken en vieren

vlag half stok 4 mei

Ook in onze stad wordt op 4 mei uitgebreid stilgestaan bij de Tweede Wereldoorlog. Op zaterdag is het op het Sumatraplein 2 minuten stil tijdens de Dodenherdenking. 

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Hieraan voorafgaand is in de Singelkerk een dienst.De burgemeester, leden van de gemeenteraad en Dordtse instellingen zullen kransen en bloemen leggen bij het monument ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. Na afloop is er in de Wilhelminakerk een herdenkingsconcert.

In Dubbeldam wordt ook een herdenking gehouden, op de Begraafplaats Zuidendijk. Namens het gemeentebestuur zal wethouder Van der Linden een krans leggen.

Op zondag is er in de binnenstad Bevrijdingsrock. Het festival waarbij verschillende bands zullen optreden om zo de vrijheid te vieren.


Aangepaste programmering

Op TV Dordrecht wordt ook stilgestaan bij 4 en 5 mei. Op zaterdag is vanaf 18.00 uur een impressie te zien van de Joodse herdenking 'De dag van de vernieting', die voor het eerst ook in Dordrecht gehouden wordt. Vanaf 22.00 uur is ook een samenvatting van de herdenking op het Sumatraplein te zien.

Op 5 mei blikken we terug op de meidagen van 1940 met het bijzondere verhaal van Cornelia Nieuwenhuizen. Ze woonde ruim 40 jaar in Dordt. Bij het bombardement van Rotterdam verloor ze veel familieleden, die nog altijd niet vergeten zijn.

Dit Weekend In Dordt, dat op maandag 6 mei te zien is, staat dit keer vanwege de meidagen in het teken van herdenken en vieren.

Lees ook

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.