gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weekend van herdenken en vieren

vlag half stok 4 mei

Ook in onze stad wordt op 4 mei uitgebreid stilgestaan bij de Tweede Wereldoorlog. Op zaterdag is het op het Sumatraplein 2 minuten stil tijdens de Dodenherdenking. 

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Hieraan voorafgaand is in de Singelkerk een dienst.De burgemeester, leden van de gemeenteraad en Dordtse instellingen zullen kransen en bloemen leggen bij het monument ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. Na afloop is er in de Wilhelminakerk een herdenkingsconcert.

In Dubbeldam wordt ook een herdenking gehouden, op de Begraafplaats Zuidendijk. Namens het gemeentebestuur zal wethouder Van der Linden een krans leggen.

Op zondag is er in de binnenstad Bevrijdingsrock. Het festival waarbij verschillende bands zullen optreden om zo de vrijheid te vieren.


Aangepaste programmering

Op TV Dordrecht wordt ook stilgestaan bij 4 en 5 mei. Op zaterdag is vanaf 18.00 uur een impressie te zien van de Joodse herdenking 'De dag van de vernieting', die voor het eerst ook in Dordrecht gehouden wordt. Vanaf 22.00 uur is ook een samenvatting van de herdenking op het Sumatraplein te zien.

Op 5 mei blikken we terug op de meidagen van 1940 met het bijzondere verhaal van Cornelia Nieuwenhuizen. Ze woonde ruim 40 jaar in Dordt. Bij het bombardement van Rotterdam verloor ze veel familieleden, die nog altijd niet vergeten zijn.

Dit Weekend In Dordt, dat op maandag 6 mei te zien is, staat dit keer vanwege de meidagen in het teken van herdenken en vieren.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.