gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weekend van herdenken en vieren

vlag half stok 4 mei

Ook in onze stad wordt op 4 mei uitgebreid stilgestaan bij de Tweede Wereldoorlog. Op zaterdag is het op het Sumatraplein 2 minuten stil tijdens de Dodenherdenking. 

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Hieraan voorafgaand is in de Singelkerk een dienst.De burgemeester, leden van de gemeenteraad en Dordtse instellingen zullen kransen en bloemen leggen bij het monument ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. Na afloop is er in de Wilhelminakerk een herdenkingsconcert.

In Dubbeldam wordt ook een herdenking gehouden, op de Begraafplaats Zuidendijk. Namens het gemeentebestuur zal wethouder Van der Linden een krans leggen.

Op zondag is er in de binnenstad Bevrijdingsrock. Het festival waarbij verschillende bands zullen optreden om zo de vrijheid te vieren.


Aangepaste programmering

Op TV Dordrecht wordt ook stilgestaan bij 4 en 5 mei. Op zaterdag is vanaf 18.00 uur een impressie te zien van de Joodse herdenking 'De dag van de vernieting', die voor het eerst ook in Dordrecht gehouden wordt. Vanaf 22.00 uur is ook een samenvatting van de herdenking op het Sumatraplein te zien.

Op 5 mei blikken we terug op de meidagen van 1940 met het bijzondere verhaal van Cornelia Nieuwenhuizen. Ze woonde ruim 40 jaar in Dordt. Bij het bombardement van Rotterdam verloor ze veel familieleden, die nog altijd niet vergeten zijn.

Dit Weekend In Dordt, dat op maandag 6 mei te zien is, staat dit keer vanwege de meidagen in het teken van herdenken en vieren.

Lees ook

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

sc genemuiden fc dordrecht

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.