Dordrecht, Netherlands

Weekmarkt Statenplein blijft verboden

De grote weekmarkt in Dordt blijft tot zeker 6 april verboden. Marktkooplieden wilden via een kort geding het verbod van tafel te krijgen, maar dat blijkt onmogelijk.
Jordy Nijenhuis | 19 maart 2020 17:53 | Aangepast op 19 maart 2020 17:53
Namens marktkooplieden die normaal op vrijdag en zaterdag op het Statenplein en de Sarisgang staan, spande de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH) de zaak aan tegen burgemeester Wouter Kolff, die de markt verboden heeft.


Kolff deed dat in zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, op basis van een noodverordening, die vrijwel overal is ingesteld in verband met het coronavirus. Tot een rechtszaak is het echter niet eens gekomen.


De rechter sprak vandaag uit, dat tegen een noodverordening géén bezwaar kan worden gemaakt. Voorzitter John Stoel van de Dordtse afdeling van de CVAH reageert boos en teleurgesteld.


"Deze uitspraak komt op dezelfde dag dat groothandels, zoals de Makro, voor iedereen open mogen zijn. Het argument is dat de consument dan niet meer alleen van supermarkten afhankelijk is om boodschappen te doen. Ongelooflijk".


Stoel vervolgt: "dit is zo frustrerend voor ons. Juist de weekmarkt is altijd hét alternatief voor consumenten geweest. Wij hebben echt de indruk dat er in dit land met verschillende maten gemeten wordt."

Lees ook

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Drie agenten zijn naar het...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...

Boekenmarkt ingekort door regen: ‘Jammer, maar het weer kun je niet bepalen’

De 28e editie van de Dordtse boekenmarkt viel zondag deels in het water door het slechte weer. De ma...