Dordrecht, Netherlands

Weekmarkt Statenplein blijft verboden

De grote weekmarkt in Dordt blijft tot zeker 6 april verboden. Marktkooplieden wilden via een kort geding het verbod van tafel te krijgen, maar dat blijkt onmogelijk.
Jordy Nijenhuis | 19 maart 2020 17:53 | Aangepast op 19 maart 2020 17:53
Namens marktkooplieden die normaal op vrijdag en zaterdag op het Statenplein en de Sarisgang staan, spande de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH) de zaak aan tegen burgemeester Wouter Kolff, die de markt verboden heeft.


Kolff deed dat in zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, op basis van een noodverordening, die vrijwel overal is ingesteld in verband met het coronavirus. Tot een rechtszaak is het echter niet eens gekomen.


De rechter sprak vandaag uit, dat tegen een noodverordening géén bezwaar kan worden gemaakt. Voorzitter John Stoel van de Dordtse afdeling van de CVAH reageert boos en teleurgesteld.


"Deze uitspraak komt op dezelfde dag dat groothandels, zoals de Makro, voor iedereen open mogen zijn. Het argument is dat de consument dan niet meer alleen van supermarkten afhankelijk is om boodschappen te doen. Ongelooflijk".


Stoel vervolgt: "dit is zo frustrerend voor ons. Juist de weekmarkt is altijd hét alternatief voor consumenten geweest. Wij hebben echt de indruk dat er in dit land met verschillende maten gemeten wordt."

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...