gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weekmarkt Statenplein blijft verboden

6abbcee59043591b63279b962a66eec7

De grote weekmarkt in Dordt blijft tot zeker 6 april verboden. Marktkooplieden wilden via een kort geding het verbod van tafel te krijgen, maar dat blijkt onmogelijk.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Namens marktkooplieden die normaal op vrijdag en zaterdag op het Statenplein en de Sarisgang staan, spande de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH) de zaak aan tegen burgemeester Wouter Kolff, die de markt verboden heeft.


Kolff deed dat in zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, op basis van een noodverordening, die vrijwel overal is ingesteld in verband met het coronavirus. Tot een rechtszaak is het echter niet eens gekomen.


De rechter sprak vandaag uit, dat tegen een noodverordening géén bezwaar kan worden gemaakt. Voorzitter John Stoel van de Dordtse afdeling van de CVAH reageert boos en teleurgesteld.


"Deze uitspraak komt op dezelfde dag dat groothandels, zoals de Makro, voor iedereen open mogen zijn. Het argument is dat de consument dan niet meer alleen van supermarkten afhankelijk is om boodschappen te doen. Ongelooflijk".


Stoel vervolgt: "dit is zo frustrerend voor ons. Juist de weekmarkt is altijd hét alternatief voor consumenten geweest. Wij hebben echt de indruk dat er in dit land met verschillende maten gemeten wordt."

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?