Dordrecht, Netherlands

Weer stakingen regionaal vervoer aangekondigd

Ze hebben het werk al een paar keer eerder neergelegd, maar medewerkers van het streekvervoer zijn het nog steeds niet eens met de huidige arbeidsvoorwaarden. Daarom staan er voor maandag stakingen gepland in Dordrecht.
Marjolein Vos | 12 januari 2023 13:45 | Aangepast op 12 januari 2023 11:52
Deze vrijdag leggen de busschauffeurs het werk al neer in de regio's Twente, Achterhoek en Rivierenland en maandag dus in onze stad. Voor volgende week donderdag en vrijdag staan ook stakingen gepland, details daarvan worden later bekend gemaakt.

“De stakingen zijn het gevolg van het uitblijven van nieuwe cao's”, laat een woordvoerder van FNV weten. “In het regionale openbaar vervoer zijn dat er twee. De cao Streekvervoer geldt voor bedrijven die of alleen met bussen of met alleen treinen rijden en onder de cao Multimodaal vallen bedrijven die zowel bussen als treinen hebben. De stakingen van aanstaande vrijdag en volgende week maandag gaan over die laatste cao.”

“Over de cao Streekvervoer wordt begin volgende week nog onderhandeld, maar als er dan geen resultaat is, leggen medewerkers donderdag 19 en vrijdag 20 januari landelijk het werk neer. De kans is groot dat dan ook medewerkers meestaken die onder de cao Multimodaal vallen.” Bij beide cao's willen de medewerkers dat de lonen automatisch meestijgen met de inflatie en dat er maatregelen genomen worden om de werkdruk en daarmee het ziekteverzuim van 20 procent te verlagen. Om dat te bereiken moeten onder andere meer mensen een vast contract krijgen en de roosters verbeteren. In totaal vallen ongeveer 13.000 werknemers onder de cao Streekvervoer.

De chauffeurs zijn niet de enige die staken. Vrijdagochtend tot zaterdagochtend worden er geen pakketten van PostNL rondgebracht. En eind van deze maand zijn gemeenteambtenaren van plan niet te werken, om zo een betere cao af te dwingen.

Lees meer over:

Streekvervoer|Staking|

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Gestaakte wedstrijd overschaduwt overtuigende 0-3 zege FC Dordrecht in Oss

De spelers van FC Dordrecht liepen vrijdagavond in Oss niet alleen met drie punten van het veld, maa...

FC Dordrecht herpakt zich in Oss na roerig duel

Na het pijnlijke thuisverlies vorige week heeft FC Dordrecht zich in het uitduel tegen TOP Oss weten...

Beter sociaal plan voor werknemers Fokker: 'Staking heeft effect gehad'

Het Papendrechtse GKN Fokker heeft met de vakbonden een overeenkomst bereikt over een beter sociaal ...

Werknemers Fokker Papendrecht leggen bedrijf 24-uur plat om ‘teleurstellend sociaal plan’

Werknemers van GKN Fokker in Papendrecht hebben voor 24 uur het werk neergelegd. Ruim 100 werknemers...

Landelijke OV-staking raakt ook Drechtsteden: 'Vervelend, maar wel terecht'

In heel Nederland heeft tussen 4.00 en 8.00 uur een groot deel van het openbaar vervoer platgelegen ...

Staking leidt tot lege schappen in de Drechtsteden

De staking van het personeel van een aantal distributiecentra van de Albert Heijn heeft ook in onze ...