gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer Stolpersteine in Dordt

Voor de derde keer worden in Dordrecht Stolpersteine gelegd voor in de tweede wereldoorlog vermoorde Dordtse joden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze keer kan Gunter Demnig, de bedenker van de Stolpersteine, niet zelf aanwezig zijn. Het aantal aanvragen uit heel Europa is zo groot, dat dat niet meer altijd mogelijk is. Daarom is er nu sprake van een 'Selbstverlegung' van 12 stenen op dinsdag 26 januari. Dat brengt het totaal op 40. Het streven is om uiteindelijk 200 stenen bij elkaar te brengen. Bij de volgende steenlegging, op 22 februari is Demnig weer wel aanwezig.

Ten opzichte van het oorspronkelijke idee is er deze keer nog iets veranderd. Waar tot nu toe de stenen uitsluitend werden gelegd bij mensen die in een concentratiekamp waren overleden, worden nu ook diegenen herdacht die op een andere wijze, bijv. in Westerbork of bij ontdekking van een onderduikadres zijn omgekomen.

De steenlegging begint om 10.00 uur in de Raamstraat. Vervolgens worden er stenen gelegd in de Frans Lebretlaan in Krispijn, om daarna terug te keren naar de binnenstad. Daar worden verschillende stenen gelegd op de Singel, de Voorstraat, de Riedijk en de Cornelis van Beverenstraat. Tenslotte komt er een steen bij de Maria en Clarahof.

Meestal wordt er bij de steenlegging een kort woord gesproken door een bloedverwant of een lid van de werkgroep Stolpersteine.

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.