gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer Stolpersteine in Dordt

Voor de derde keer worden in Dordrecht Stolpersteine gelegd voor in de tweede wereldoorlog vermoorde Dordtse joden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze keer kan Gunter Demnig, de bedenker van de Stolpersteine, niet zelf aanwezig zijn. Het aantal aanvragen uit heel Europa is zo groot, dat dat niet meer altijd mogelijk is. Daarom is er nu sprake van een 'Selbstverlegung' van 12 stenen op dinsdag 26 januari. Dat brengt het totaal op 40. Het streven is om uiteindelijk 200 stenen bij elkaar te brengen. Bij de volgende steenlegging, op 22 februari is Demnig weer wel aanwezig.

Ten opzichte van het oorspronkelijke idee is er deze keer nog iets veranderd. Waar tot nu toe de stenen uitsluitend werden gelegd bij mensen die in een concentratiekamp waren overleden, worden nu ook diegenen herdacht die op een andere wijze, bijv. in Westerbork of bij ontdekking van een onderduikadres zijn omgekomen.

De steenlegging begint om 10.00 uur in de Raamstraat. Vervolgens worden er stenen gelegd in de Frans Lebretlaan in Krispijn, om daarna terug te keren naar de binnenstad. Daar worden verschillende stenen gelegd op de Singel, de Voorstraat, de Riedijk en de Cornelis van Beverenstraat. Tenslotte komt er een steen bij de Maria en Clarahof.

Meestal wordt er bij de steenlegging een kort woord gesproken door een bloedverwant of een lid van de werkgroep Stolpersteine.

Lees ook

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.

planet_fox-ball-8048205.jpg

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.