gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer Stolpersteine in Dordt

Voor de derde keer worden in Dordrecht Stolpersteine gelegd voor in de tweede wereldoorlog vermoorde Dordtse joden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze keer kan Gunter Demnig, de bedenker van de Stolpersteine, niet zelf aanwezig zijn. Het aantal aanvragen uit heel Europa is zo groot, dat dat niet meer altijd mogelijk is. Daarom is er nu sprake van een 'Selbstverlegung' van 12 stenen op dinsdag 26 januari. Dat brengt het totaal op 40. Het streven is om uiteindelijk 200 stenen bij elkaar te brengen. Bij de volgende steenlegging, op 22 februari is Demnig weer wel aanwezig.

Ten opzichte van het oorspronkelijke idee is er deze keer nog iets veranderd. Waar tot nu toe de stenen uitsluitend werden gelegd bij mensen die in een concentratiekamp waren overleden, worden nu ook diegenen herdacht die op een andere wijze, bijv. in Westerbork of bij ontdekking van een onderduikadres zijn omgekomen.

De steenlegging begint om 10.00 uur in de Raamstraat. Vervolgens worden er stenen gelegd in de Frans Lebretlaan in Krispijn, om daarna terug te keren naar de binnenstad. Daar worden verschillende stenen gelegd op de Singel, de Voorstraat, de Riedijk en de Cornelis van Beverenstraat. Tenslotte komt er een steen bij de Maria en Clarahof.

Meestal wordt er bij de steenlegging een kort woord gesproken door een bloedverwant of een lid van de werkgroep Stolpersteine.

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.