gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer Stolpersteine in Dordt

Voor de derde keer worden in Dordrecht Stolpersteine gelegd voor in de tweede wereldoorlog vermoorde Dordtse joden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze keer kan Gunter Demnig, de bedenker van de Stolpersteine, niet zelf aanwezig zijn. Het aantal aanvragen uit heel Europa is zo groot, dat dat niet meer altijd mogelijk is. Daarom is er nu sprake van een 'Selbstverlegung' van 12 stenen op dinsdag 26 januari. Dat brengt het totaal op 40. Het streven is om uiteindelijk 200 stenen bij elkaar te brengen. Bij de volgende steenlegging, op 22 februari is Demnig weer wel aanwezig.

Ten opzichte van het oorspronkelijke idee is er deze keer nog iets veranderd. Waar tot nu toe de stenen uitsluitend werden gelegd bij mensen die in een concentratiekamp waren overleden, worden nu ook diegenen herdacht die op een andere wijze, bijv. in Westerbork of bij ontdekking van een onderduikadres zijn omgekomen.

De steenlegging begint om 10.00 uur in de Raamstraat. Vervolgens worden er stenen gelegd in de Frans Lebretlaan in Krispijn, om daarna terug te keren naar de binnenstad. Daar worden verschillende stenen gelegd op de Singel, de Voorstraat, de Riedijk en de Cornelis van Beverenstraat. Tenslotte komt er een steen bij de Maria en Clarahof.

Meestal wordt er bij de steenlegging een kort woord gesproken door een bloedverwant of een lid van de werkgroep Stolpersteine.

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”