gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer Stolpersteine in Dordt

Voor de derde keer worden in Dordrecht Stolpersteine gelegd voor in de tweede wereldoorlog vermoorde Dordtse joden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze keer kan Gunter Demnig, de bedenker van de Stolpersteine, niet zelf aanwezig zijn. Het aantal aanvragen uit heel Europa is zo groot, dat dat niet meer altijd mogelijk is. Daarom is er nu sprake van een 'Selbstverlegung' van 12 stenen op dinsdag 26 januari. Dat brengt het totaal op 40. Het streven is om uiteindelijk 200 stenen bij elkaar te brengen. Bij de volgende steenlegging, op 22 februari is Demnig weer wel aanwezig.

Ten opzichte van het oorspronkelijke idee is er deze keer nog iets veranderd. Waar tot nu toe de stenen uitsluitend werden gelegd bij mensen die in een concentratiekamp waren overleden, worden nu ook diegenen herdacht die op een andere wijze, bijv. in Westerbork of bij ontdekking van een onderduikadres zijn omgekomen.

De steenlegging begint om 10.00 uur in de Raamstraat. Vervolgens worden er stenen gelegd in de Frans Lebretlaan in Krispijn, om daarna terug te keren naar de binnenstad. Daar worden verschillende stenen gelegd op de Singel, de Voorstraat, de Riedijk en de Cornelis van Beverenstraat. Tenslotte komt er een steen bij de Maria en Clarahof.

Meestal wordt er bij de steenlegging een kort woord gesproken door een bloedverwant of een lid van de werkgroep Stolpersteine.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.