Dordrecht, Netherlands

Weinig Dordtenaren verrast door OV-staking

Dordtenaren zijn goed voorbereid op de OV-staking. Op het busstation stonden dinsdagmorgen amper mensen. Opvallend: enkele bussen rijden toch.
Petra Scheurwater | 28 mei 2019 10:19 | Aangepast op 28 mei 2019 10:19
Lijn 4 en 5 rijden gewoon, dat komt volgens Qbuzz woordvoerder Sharmila Kishna, omdat de chauffeurs op de lijnen geen lid zijn van de vakbond, niet mee willen staken of nog jong zijn. “De jonge mensen hebben geen baat bij staken.”


Naast de twee buslijnen rijden de treinen van en naar Gorinchem ook gewoon. Ook vaart de waterbus volgens de normale dienstregeling. Op Twitter schrijven mensen dat de waterbus een goed alternatief is om naar Rotterdam te komen.

In vrijwel het hele land ligt het openbaar vervoer plat, omdat werknemers staken voor een beter pensioen. De nieuwe actie is nodig omdat er nog geen zicht is op een pensioenakkoord. Eind vorig jaar mislukte het overleg tussen vakbonden, kabinet en werkgevers over pensioenen. "We vinden het vervelend voor reizigers, maar we doen dit ook voor hen", zegt Brigitta Paas, bestuurder bij FNV Streekvervoer, tegen RTV Rijnmond. "Voor een goed pensioen voor iedereen. Het is tijd dat het kabinet over de brug komt."

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...