gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt en Gemiva breiden samenwerking verder uit

f83c64d463fa5ca1366e83291fe54e91

Duurzaamheidscentrum Weizigt en Gemiva SVG-groep zetten op 1 juli samen hun handtekening onder de huurovereenkomst voor de Paardenstal van Koetshuis Weizigt gezet. Hiermee wordt de samenwerking tussen Weizigt en Gemiva officieel verder uitgebreid.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Naast dagbesteding op Stadsboerderij Weizigt en in de Koetsruimte van Koetshuis Weizigt, zal vanaf deze zomer ook de Paardenstal hiervoor ingezet worden.

In de Paardenstal krijgen bezoekers de gelegenheid om, op bepaalde momenten, aan te schuiven voor een bakje koffie of thee. Ook ontmoetingscentrum Fideel, nu gevestigd in de Koetsruimte, krijgt hier een plekje. Op de nieuwe locatie van Fideel worden de duurzame activiteiten, zoals het inzamelen van recyclebare materialen en kinderkleding, voortgezet.

Maar er worden ook nieuwe activiteiten gestart zoals het bakken van zoete lekkernijen en het verzorgen van de catering voor Weizigt. Niet alleen Weizigt en Gemiva, maar ook de bezoekers van Weizigt zullen dus zeker plezier hebben van deze uitbreiding.

In tegenstelling tot twee jaar geleden, toen met taart en een heuse polonaise de handtekening werd gezet onder de huurovereenkomst, wordt er dit keer geen feestelijk tekenmoment georganiseerd.

Maar zodra de Paardenstal helemaal ingericht is en de cliënten hun weg gevonden hebben, zal de uitbreiding van deze samenwerking alsnog gevierd worden.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.