gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt en Gemiva breiden samenwerking verder uit

f83c64d463fa5ca1366e83291fe54e91

Duurzaamheidscentrum Weizigt en Gemiva SVG-groep zetten op 1 juli samen hun handtekening onder de huurovereenkomst voor de Paardenstal van Koetshuis Weizigt gezet. Hiermee wordt de samenwerking tussen Weizigt en Gemiva officieel verder uitgebreid.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Naast dagbesteding op Stadsboerderij Weizigt en in de Koetsruimte van Koetshuis Weizigt, zal vanaf deze zomer ook de Paardenstal hiervoor ingezet worden.

In de Paardenstal krijgen bezoekers de gelegenheid om, op bepaalde momenten, aan te schuiven voor een bakje koffie of thee. Ook ontmoetingscentrum Fideel, nu gevestigd in de Koetsruimte, krijgt hier een plekje. Op de nieuwe locatie van Fideel worden de duurzame activiteiten, zoals het inzamelen van recyclebare materialen en kinderkleding, voortgezet.

Maar er worden ook nieuwe activiteiten gestart zoals het bakken van zoete lekkernijen en het verzorgen van de catering voor Weizigt. Niet alleen Weizigt en Gemiva, maar ook de bezoekers van Weizigt zullen dus zeker plezier hebben van deze uitbreiding.

In tegenstelling tot twee jaar geleden, toen met taart en een heuse polonaise de handtekening werd gezet onder de huurovereenkomst, wordt er dit keer geen feestelijk tekenmoment georganiseerd.

Maar zodra de Paardenstal helemaal ingericht is en de cliënten hun weg gevonden hebben, zal de uitbreiding van deze samenwerking alsnog gevierd worden.

Lees ook

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.