Met deze ludieke actie wordt aangetoond dat land wel degelijk te bezeilen valt, en ook nog eens door een klassiek vrachtzeilschip dat over de rivieren rond Dordrecht goederen vervoerden.
Kunstenaar Thomson greep een conventionele kunstopdracht aan voor een langlopend project dat begon met de bouw van een replica van een historische tjalk, een symbool voor de geschiedenis van Dordrecht.
Het bouwproces van het schip, door experts, studenten en vrijwilligers, kon live gevolgd worden door het publiek. Hier werd kennis en ambacht over scheepsbouw en houtbewerking overgedragen aan een nieuwe generatie.
Het schip wordt door de stad getrokken door vrijwilligers die zich daarvoor hebben aangemeld. De tsjalk laat onderweg brokstukken achter die volgend jaar worden opgewaardeerd tot straatkunstwerken. De route loopt van de Museumstraat, Augustijnenkamp, Kloostertuin, Hof van Nederland.
Voor wie nog wil weten wat geen land te bezeilen valt betekent: dat een schip niet met een rechte lijn de kust kan bereiken, maar dat vanwege een ongunstige wind zig-zag moet doen via het zogeheten laveren.