gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Welkom in de 18e eeuw: Jan en Nathalie hebben hun Rijksmonument helemaal opgeknapt

4633b03f2089cb73ba37934c1629e4d2

Dordrecht telt honderden monumenten. Van beeldbepalende kerken, tot aan historische woonhuizen. Maar, hoe is het om in zo’n monument te wonen? “Het is prachtig en authentiek wonen.”

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Een imposante stenen gevel heet ons welkom als we de Prinsenstraat in rijden. Eenmaal door de grote groene voordeur, zien we marmeren werkbladen en historische plafonds: dit is de woning van Jan (68) en Nathalie (66). Je zet meteen een stap in de geschiedenis, maar dat was niet altijd zo.

“Toen ik de eerste keer bij het huis kwam kijken, werd ik knettergek”, vertelt Jan Mostert. “Het was echt in slechte staat en dat was zo zonde.” Voordat het echtpaar dit Rijksmonument in 2006 kocht, stond het als anti-kraak woning geregistreerd.

Het huis lekte op veel plekken en veel authentieke delen van het pand waren bedekt met gipsplaten. “Ik werk in de restauratie. Wij wilden al graag naar Dordt, maar dan moest het wel iets groots en authentieks zijn”, vertelt Jan. Zijn handen gingen van deze verstopte parel jeuken.

Gedurende de jaren dat het echtpaar hier woonde hebben ze veel delen van het pand weer in authentieke staat gebracht. Maar, volgens Jan betekent dat niet dat ze alles weer compleet hebben gerestaureerd. “Ik wilde dat de tijd zichtbaar bleef, in eeuwen is er gewoon geverfd en veranderd, dat mag je ook zien. Een gezicht met rimpels moet je ook niet dicht plamuren.”

Nu is het huis voor zo'n 90 procent af en kijken Jan en Nathalie uit naar hun volgende project. “We trekken naar Frankrijk voor het aanpakken van een boerderij uit de zeventiende eeuw.” En dus staat hun statige pand te koop. “Ik hoop dat de volgende eigenaar net zoveel liefde voor dit pand voelt als wij altijd hebben gehad.”

Benieuwd hoe het Rijksmonument waar Jan en Nathalie in wonen er van binnen uitziet? Kijk dan vooral onze reportage over deze bijzondere woning.

Lees meer over:

Lees ook

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?