gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wensen Ridderkerkers vervuld in beweegpark en natuurspeeltuin

71a41f9d920b1204f1230b8b965c4bb6

Ridderkerk krijgt een nieuw beweegpark en een nieuwe natuurspeeltuin. Het eerste ontwerp hiervoor wordt gemaakt op basis van input van de eigen inwoners. Ridderkerkers konden via een vragenlijst laten weten aan welke voorzieningen zij behoefte hebben. Of al die wensen ook daadwerkelijk haalbaar zijn, wordt onderzocht.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De inwoners van Ridderkerk krijgen naar verwachting eind 2025 een nieuw beweegpark en een nieuwe natuurspeeltuin. Deze zullen bij de recreatiezone langs de rivier de Noord, dichtbij de Schans, aangelegd worden. De bewoners staan merendeels achter de plannen, blijkt uit onderzoek dat de gemeente Ridderkerk deed. Bijna achthonderd inwoners vulden een enquête in over de plannen. Daaruit blijkt dat zo'n driekwart enthousiast is over de aanleg van de nieuwe voorzieningen.

Populaire voorzieningen
In het onderzoek konden inwoners aangeven welke voorzieningen zij graag terug willen zien in het beweegpark en in de natuurspeeltuin. Vooral fitnesstraining, cardio en krachttraining zijn populaire aspecten, blijkt uit de online vragenlijst.

Naast het beweegpark wordt een natuurspeeltuin aangelegd. Ook naar de invulling hiervan vroeg de gemeente de inwoners om hun mening. Als het aan de Ridderkerkers ligt, komen in deze natuurspeeltuin vooral klim- en klautermogelijkheden en glijbanen.

De gemeente Ridderkerk laat naar aanleiding van de resultaten een eerste ontwerp maken voor het beweegpark en de natuurspeeltuin. Vervolgens wordt de haalbaarheid van het project onderzocht. Er is al een budget beschikbaar gesteld door de gemeente Ridderkerk, maar of dit genoeg is voor alle wensen van bewoners moet nog blijken. Daarom onderzoeken ze ook subsidiemogelijkheden via de Provincie Zuid-Holland om extra financiële ondersteuning te krijgen.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.