Dordrecht, Netherlands

Werknemers Chemours zetten staking door

Werknemers van Chemours zetten hun staking voor een nieuwe cao door. Al sinds vrijdagmiddag 16:00 uur draait de fabriek van het Dordtse chemiebedrijf op een laag pitje. Alleen de noodzakelijke werkzaamheden in het kader van de veiligheid worden uitgevoerd.
Petra Scheurwater | 30 september 2019 16:49 | Aangepast op 30 september 2019 16:49
De cao van Chemours liep in juni al af. Een eindbod van het bedrijf werd eerder door de leden afgewezen, meldt RTV Rijnmond. Vakbond FNV stelde vervolgens een ultimatum tot vrijdag om onder meer een loonsverhoging van 5 procent af te dwingen.

De vakbond wil ook een hoger loon voor jonge medewerkers, meer geld voor cursussen en een regeling voor oudere medewerkers. Chemours kwam vrijdag echter nog niet over de brug, waarna op staken werd overgegaan.

Vakbond FNV organiseerde maandag drie bijeenkomsten voor haar leden. Daarin is gestemd over het vervolg van de staking. Op twee leden na koos iedereen voor het doorzetten van de acties. Het is nog niet bekend hoelang de staking wordt voortgezet.

Lees ook

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...