gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werknemers Fokker Papendrecht leggen bedrijf 24-uur plat om ‘teleurstellend sociaal plan’

606b0b823ff044b987cad59c074aad10.jpg

Werknemers van GKN Fokker in Papendrecht hebben voor 24 uur het werk neergelegd. Ruim 100 werknemers van het bedrijf zullen de komende tijd getroffen worden door een aangekondigde herinrichting, waaronder minstens 40 ontslagen. De werknemers en vakbonden CNV en FNV eisen een beter sociaal plan voor deze werknemers.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Ruim vierhonderd medewerkers van Fokker Papendrecht meldden zich woensdagochtend om 09.00 voor de deur van de fabriek voor de staking. Later deze maand zullen medewerkers van de vestiging in Hoogeveen ook actie voeren. 

Beter sociaal plan 
Vakbond FNV is al maanden in gesprek met GKN Fokker om een goed sociaal plan op te stellen voor getroffen werknemers. Het laatste bod van het bedrijf werd onlangs unaniem afgewezen door de leden van de vakbond. Sindsdien heeft het bedrijf niet meer gereageerd op de eisen van de vakbond, hoewel de ontslagen binnenkort wel zullen vallen.

Arthur Bot van CNV noemt het gebrek aan actie vanuit Fokker teleurstellend. “De mensen komen voor een beter sociaal plan, want Fokker weigert met ons een fatsoenlijk sociaal plan af te spreken”, aldus de vakbondsman. “De eisen zijn een hogere ontslagvergoeding, voldoende budget voor scholing en omscholing, en het vaststellen van de Persoonlijke Toeslag. Als werknemers herplaatst worden in een lagere functieschaal, moeten zij hetzelfde blijven verdienen.”

De vakbonden eisen ook dat er geen boete meer komt te staan op het niet-tekenen van de vaststellingsovereenkomst. Nieuwe werknemers van Fokker ondertekenen op hun eerste dag dit contract, waarin staat dat zij niet strafrechtelijk mogen protesteren tegen hun ontslag. Als nieuwe medewerkers dit niet willen ondertekenen, moeten ze op dit moment een boete betalen. 

Eerdere overeenkomsten 
Begin deze week ontvingen medewerkers van het bedrijf een memo vanuit Fokker om niet te gaan staken. Toch zijn er ruim vierhonderd medewerkers op komen dagen bij de staking. Jan Meder van vakbond FNV Metaal noemde de opkomst boven verwachting. “Over het algemeen is de loyaliteit van de mensen altijd best wel hoog hier", vertelt hij. "Maar op dit moment vinden zij ook dat er een veel beter sociaal plan moet komen. De mensen vinden dat de directie er een zooitje van maakt.”

In 2019 was Meder ook betrokken bij het ontwikkelen van een sociaal plan, voor de tientallen ontslagen die destijds bij Fokker Papendrecht vielen. CNV en FNV willen het plan van toen overeind houden, maar Fokker wil dit aanpassen. Zo wil het bedrijf onder andere de ontslagvergoeding omlaag brengen en de vangnetperiode na ontslag inkorten. 

Het bedrijf zegt te moeten bezuinigen, maar volgens de vakbonden is dit niet waar. “We hebben niet het idee dat we nou de hoofdprijs vragen, er is niks geknipt in het directie-budget, en de cijfers voor Fokker zie er voor 2025 goed uit”, aldus Bot van CNV. 

Er is op dit moment vanuit Fokker nog geen reactie geweest op de 24-uursstaking. 

Lees meer over:

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.