gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wespenbestrijders draaien overuren

724da7ebd386306d17055293e3489356.jpg

Wespenbestrijders beleven een zeer drukke zomer. "Ik ben al met pensioen, maar het is zo druk dat de kinderen me vroegen om bij te springen" vertelt Jan Suurd tijdens een klus aan de Venuslaan in Dordrecht.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"Samen met de 120 collega's van ongediertebestrijden.com ruimen we nu al meer dan tienduizend wespennesten per maand. Het aantal wespen is in een paar jaar vervijfvoudigd."

Met een lange hengel spuit Suurd onder hoge druk talkpoeder met gif in een kier boven de voordeur van een woning. "Meestal zijn de wespen binnen een uur dood."

Als er na 24 uur nog wespen in- en uitvliegen komt hij (gratis) nog een keer. "Maar dat hoeft maar zelden. Ik doe dit al 46 jaar, dus dan weet je wel wat je doet. Beschermende kleding? Die draag ik alleen als ik handmatig een nest moet verwijderen."

Bewoner Ferdi Havelaar is tevreden: "We hebben net een baby, dus zo'n wespennest is wel het laatste wat je wil. Vorig jaar hadden we er ook al eentje in de schuur. Ik ben blij dat het weer is opgelost."

Gekkenhuis

"Alleen al in dit straatje heb ik er deze zomer vier weggehaald", weet Suurd. Niks doen is geen optie: "Het begint met 300 wespen, maar dat worden er aan het eind van de zomer wel 3 duizend."

Met die laatste opmerking wordt duidelijk dat de grootste overlast wellicht nog moet komen: "Het is nu al een gekkenhuis, maar dat zou heel goed kunnen."

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.