gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder Mos overtuigd van compensatie Rijk

Met 28 ingediende moties en 7 amendementen eindigde de vergadering van de gemeenteraad waar de kadernota 2018 centraal stond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Met 28 ingediende moties en 7 amendementen eindigde donderdag de vergadering van de gemeenteraad waar de kadernota 2018 centraal stond. Het college komt acht miljoen euro tekort, mede als gevolg van een veranderd financieringssysteem van het sociale domein, waarbij aan de grotere steden minder toegekend wordt dan de kleinere gemeenten. Dordrecht staat hierdoor weer nieuwe bezuinigingen te wachten.

De raad en college hopen dat de dringende oproep van de Drechtsteden en de VNG aan de demissionaire regering alsnog een teruggave van het ingehouden bedrag van circa vier miljoen euro zal opleveren waardoor het uiteindelijke tekort zo’n 4 miljoen euro zal bedragen. Voorgesteld wordt om minder uit te geven aan het feest Dordrecht 800 jaar stad, waar een miljoen euro voor is uitgetrokken, en om de Visbrug te laten voor wat het was.

Fractievoorzitter Bert Staat van de CU/SGP staat op het standpunt dat het college maar de tering naar de nering moet zetten.

Dinsdag zal er in de commissievergadering verder over gesproken gaan worden.

Lees ook

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.