gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder Mos overtuigd van compensatie Rijk

Met 28 ingediende moties en 7 amendementen eindigde de vergadering van de gemeenteraad waar de kadernota 2018 centraal stond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Met 28 ingediende moties en 7 amendementen eindigde donderdag de vergadering van de gemeenteraad waar de kadernota 2018 centraal stond. Het college komt acht miljoen euro tekort, mede als gevolg van een veranderd financieringssysteem van het sociale domein, waarbij aan de grotere steden minder toegekend wordt dan de kleinere gemeenten. Dordrecht staat hierdoor weer nieuwe bezuinigingen te wachten.

De raad en college hopen dat de dringende oproep van de Drechtsteden en de VNG aan de demissionaire regering alsnog een teruggave van het ingehouden bedrag van circa vier miljoen euro zal opleveren waardoor het uiteindelijke tekort zo’n 4 miljoen euro zal bedragen. Voorgesteld wordt om minder uit te geven aan het feest Dordrecht 800 jaar stad, waar een miljoen euro voor is uitgetrokken, en om de Visbrug te laten voor wat het was.

Fractievoorzitter Bert Staat van de CU/SGP staat op het standpunt dat het college maar de tering naar de nering moet zetten.

Dinsdag zal er in de commissievergadering verder over gesproken gaan worden.

Lees ook

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.