Dordrecht, Netherlands

Wethouder of zeemeermin: scholieren staan tijdens kinderboekenweek stil bij wat ze willen worden

Dromen over het leven als een zeemeermin, of over het mooier maken van de stad als wethouder. Tijdens de Kinderboekenweek - met dit jaar als thema 'worden wat je wil' - mag het allemaal. De Don Bosco opende deze week op geheel eigen wijze.
Robin Nanninga | 6 oktober 2021 16:08 | Aangepast op 6 oktober 2021 16:08
De kinderen van de Dordtse basisschool kregen woensdag bezoek van een kapster, kok en brandweervrouw. Althans, dat speelden ze. Onder de verkleedkleren zaten 'gewoon' hun juffen. Wie wél echt was, was wethouder Peter Heijkoop. Hij was plots onderdeel van het toneelstuk dat juffen hadden ingestudeerd voor de Kinderboekenweek. Aan hem de eer om de week officieel te openen.

Het thema van deze 67e editie van de Kinderboekenweek is bedacht om te benadrukken dat kinderen alle ruimte moeten hebben om te fantaseren over wat zij het allerliefste willen worden. Of dit nu een realistische droom is of niet. Uiteraard is de week er - zoals altijd - ook om het belang en plezier van lezen onder de aandacht te brengen.

Uiteenlopende beroepen

De leerkrachten van de Don Bosco hebben hun leerlingen in de aanloop naar deze week gevraagd welk beroep zij later willen uitoefenen. Daarop kwamen de meest uiteenlopende antwoorden. Van dierenarts tot journalist en van zeemeermin tot... wethouder!

Delano, leerling uit groep 7, vond het 'heel gaaf en heel leuk' om een echte wethouder te ontmoeten. Het lijkt hem fantastisch om er als wethouder voor te mogen zorgen dat het goed gaat in Dordrecht. "Dat je alles dan bespreekt met iedereen enzo, dat er geen overstromingen komen ofzo."

Een beroep dat door meerdere leerlingen werd gekozen, was dat van juf. Daar wordt directeur Miriam Wondergem blij van. "Het zou wel mooi zijn hè, met dat lerarentekort? Ons eigen beroep promoten is niet de insteek, maar ik hoop wel dat er aandacht voor komt."

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...