gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder over energie-afsluitingen: “Dat kan zeker in deze tijd niet de bedoeling zijn”

ddcd388e67297d805dd4f23afff0db9d

Na vragen van De PvdA wil ook wethouder Heijkoop opheldering over het afsluiten van de energie van zes kwetsbare Dordtenaren. Dat gebeurde het afgelopen jaar vanwege een betalingsachterstand, ondanks afspraken die de gemeente met diverse bedrijven hierover heeft.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
PvdA-commissielid Jacqueline van den Bergh is niet te spreken over de gang van zaken: “Er zijn heel duidelijke afspraken met energiebedrijven dat we géén afsluitingen doen, al helemaal niet richting de winter. Als dat dan toch voorkomt willen we weten hoe dat komt, want al deze mensen zijn bekend bij instanties. Waarom gaat het dan toch mis?”

Dat zijn vragen die wethouder Heijkoop belooft te gaan onderzoeken: “Het is goed dat PvdA deze vragen stelt. Er zijn inderdaad afspraken, en ik wil nagaan wat de redenen voor deze afsluitingen zijn. Soms is het namelijk niet te voorkomen, maar zeker in het geval van kwetsbare gezinnen zou dit niet moeten gebeuren.”

In plaats van afsluiten of uit huis zetten is het de bedoeling dat betaalachterstanden snel worden gesignaleerd om een opstapeling van boetes te voorkomen. Van den Bergh: “Wij willen juist dat een betalingsachterstand zo snel mogelijk gezien wordt. Dan kunnen we kijken waarom iemand niet betaalt, en zorgen dat het niet oploopt. Dan voorkom je dit soort problemen. De gemeente moet er daarom op toezien dat die afspraken met energiebedrijven worden nagekomen.”

Volgens de PvdA zijn de energie-afsluitingen gedaan bij mensen die te maken hadden met een verstandelijke beperking, psychische problematiek of ernstige verslaving. Drie van hen staan onder bewindvoering, twee zijn bekend bij de Sociale Dienst Drechtsteden. De PvdA stelt dat het in alle zes de gevallen om energiebedrijf Stedin gaat. Heijkoop belooft dat te onderzoeken. “Ik heb in het verleden ook met andere partijen onderzocht waar het misgaat. Dat zal ik ook bij Stedin doen, want dat is altijd een betrokken samenwerkingspartner geweest. Dus dit gaan we zeker samen uitzoeken.”

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.