gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder over energie-afsluitingen: “Dat kan zeker in deze tijd niet de bedoeling zijn”

ddcd388e67297d805dd4f23afff0db9d

Na vragen van De PvdA wil ook wethouder Heijkoop opheldering over het afsluiten van de energie van zes kwetsbare Dordtenaren. Dat gebeurde het afgelopen jaar vanwege een betalingsachterstand, ondanks afspraken die de gemeente met diverse bedrijven hierover heeft.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
PvdA-commissielid Jacqueline van den Bergh is niet te spreken over de gang van zaken: “Er zijn heel duidelijke afspraken met energiebedrijven dat we géén afsluitingen doen, al helemaal niet richting de winter. Als dat dan toch voorkomt willen we weten hoe dat komt, want al deze mensen zijn bekend bij instanties. Waarom gaat het dan toch mis?”

Dat zijn vragen die wethouder Heijkoop belooft te gaan onderzoeken: “Het is goed dat PvdA deze vragen stelt. Er zijn inderdaad afspraken, en ik wil nagaan wat de redenen voor deze afsluitingen zijn. Soms is het namelijk niet te voorkomen, maar zeker in het geval van kwetsbare gezinnen zou dit niet moeten gebeuren.”

In plaats van afsluiten of uit huis zetten is het de bedoeling dat betaalachterstanden snel worden gesignaleerd om een opstapeling van boetes te voorkomen. Van den Bergh: “Wij willen juist dat een betalingsachterstand zo snel mogelijk gezien wordt. Dan kunnen we kijken waarom iemand niet betaalt, en zorgen dat het niet oploopt. Dan voorkom je dit soort problemen. De gemeente moet er daarom op toezien dat die afspraken met energiebedrijven worden nagekomen.”

Volgens de PvdA zijn de energie-afsluitingen gedaan bij mensen die te maken hadden met een verstandelijke beperking, psychische problematiek of ernstige verslaving. Drie van hen staan onder bewindvoering, twee zijn bekend bij de Sociale Dienst Drechtsteden. De PvdA stelt dat het in alle zes de gevallen om energiebedrijf Stedin gaat. Heijkoop belooft dat te onderzoeken. “Ik heb in het verleden ook met andere partijen onderzocht waar het misgaat. Dat zal ik ook bij Stedin doen, want dat is altijd een betrokken samenwerkingspartner geweest. Dus dit gaan we zeker samen uitzoeken.”

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”