gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder over energie-afsluitingen: “Dat kan zeker in deze tijd niet de bedoeling zijn”

ddcd388e67297d805dd4f23afff0db9d

Na vragen van De PvdA wil ook wethouder Heijkoop opheldering over het afsluiten van de energie van zes kwetsbare Dordtenaren. Dat gebeurde het afgelopen jaar vanwege een betalingsachterstand, ondanks afspraken die de gemeente met diverse bedrijven hierover heeft.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
PvdA-commissielid Jacqueline van den Bergh is niet te spreken over de gang van zaken: “Er zijn heel duidelijke afspraken met energiebedrijven dat we géén afsluitingen doen, al helemaal niet richting de winter. Als dat dan toch voorkomt willen we weten hoe dat komt, want al deze mensen zijn bekend bij instanties. Waarom gaat het dan toch mis?”

Dat zijn vragen die wethouder Heijkoop belooft te gaan onderzoeken: “Het is goed dat PvdA deze vragen stelt. Er zijn inderdaad afspraken, en ik wil nagaan wat de redenen voor deze afsluitingen zijn. Soms is het namelijk niet te voorkomen, maar zeker in het geval van kwetsbare gezinnen zou dit niet moeten gebeuren.”

In plaats van afsluiten of uit huis zetten is het de bedoeling dat betaalachterstanden snel worden gesignaleerd om een opstapeling van boetes te voorkomen. Van den Bergh: “Wij willen juist dat een betalingsachterstand zo snel mogelijk gezien wordt. Dan kunnen we kijken waarom iemand niet betaalt, en zorgen dat het niet oploopt. Dan voorkom je dit soort problemen. De gemeente moet er daarom op toezien dat die afspraken met energiebedrijven worden nagekomen.”

Volgens de PvdA zijn de energie-afsluitingen gedaan bij mensen die te maken hadden met een verstandelijke beperking, psychische problematiek of ernstige verslaving. Drie van hen staan onder bewindvoering, twee zijn bekend bij de Sociale Dienst Drechtsteden. De PvdA stelt dat het in alle zes de gevallen om energiebedrijf Stedin gaat. Heijkoop belooft dat te onderzoeken. “Ik heb in het verleden ook met andere partijen onderzocht waar het misgaat. Dat zal ik ook bij Stedin doen, want dat is altijd een betrokken samenwerkingspartner geweest. Dus dit gaan we zeker samen uitzoeken.”

Lees ook

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.