gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder over energie-afsluitingen: “Dat kan zeker in deze tijd niet de bedoeling zijn”

ddcd388e67297d805dd4f23afff0db9d

Na vragen van De PvdA wil ook wethouder Heijkoop opheldering over het afsluiten van de energie van zes kwetsbare Dordtenaren. Dat gebeurde het afgelopen jaar vanwege een betalingsachterstand, ondanks afspraken die de gemeente met diverse bedrijven hierover heeft.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
PvdA-commissielid Jacqueline van den Bergh is niet te spreken over de gang van zaken: “Er zijn heel duidelijke afspraken met energiebedrijven dat we géén afsluitingen doen, al helemaal niet richting de winter. Als dat dan toch voorkomt willen we weten hoe dat komt, want al deze mensen zijn bekend bij instanties. Waarom gaat het dan toch mis?”

Dat zijn vragen die wethouder Heijkoop belooft te gaan onderzoeken: “Het is goed dat PvdA deze vragen stelt. Er zijn inderdaad afspraken, en ik wil nagaan wat de redenen voor deze afsluitingen zijn. Soms is het namelijk niet te voorkomen, maar zeker in het geval van kwetsbare gezinnen zou dit niet moeten gebeuren.”

In plaats van afsluiten of uit huis zetten is het de bedoeling dat betaalachterstanden snel worden gesignaleerd om een opstapeling van boetes te voorkomen. Van den Bergh: “Wij willen juist dat een betalingsachterstand zo snel mogelijk gezien wordt. Dan kunnen we kijken waarom iemand niet betaalt, en zorgen dat het niet oploopt. Dan voorkom je dit soort problemen. De gemeente moet er daarom op toezien dat die afspraken met energiebedrijven worden nagekomen.”

Volgens de PvdA zijn de energie-afsluitingen gedaan bij mensen die te maken hadden met een verstandelijke beperking, psychische problematiek of ernstige verslaving. Drie van hen staan onder bewindvoering, twee zijn bekend bij de Sociale Dienst Drechtsteden. De PvdA stelt dat het in alle zes de gevallen om energiebedrijf Stedin gaat. Heijkoop belooft dat te onderzoeken. “Ik heb in het verleden ook met andere partijen onderzocht waar het misgaat. Dat zal ik ook bij Stedin doen, want dat is altijd een betrokken samenwerkingspartner geweest. Dus dit gaan we zeker samen uitzoeken.”

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.