gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder: "Toekomst voor Big Rivers"

Ondanks de bezuinigingen ziet de Dordtse cultuurwethouder wel degelijk toekomst voor het Big Rivers festival. "Als ik zie met welke energie het festival wordt georganiseerd en de ruim 150 vrijwilligers die er aan meewerken, dan weet ik dat haast wel zeker." Sleeking zei dat zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Sleeking erkent dat er een aantal grote problemen zijn in de cultuursector. "We hebben financiele zorgen over het Energiehuis en ToBe en we moeten bezuinigen. Festivals zoals Big Rivers moeten wat creatiever worden en dat heeft de organisatie vorig jaar al bewezen."

Volgens Sleeking heeft Big Rivers veel draagvlak in de gemeenteraad. De kracht van Big Rivers is volgens de wethouder dat het passend is gemaakt voor alle Dordtenaren. "Er zijn veel podia met verschillende soorten muziek en dat spreekt veel mensen aan. Ook de relaxte sfeer is aansprekend." Big Rivers vervult ook een rol in culturele aantrekkelijk van Dordrecht voor jongeren. "Het is een prachtig platform om jongeren aan de stad te binden."

Lees ook

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”