gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder: "Toekomst voor Big Rivers"

Ondanks de bezuinigingen ziet de Dordtse cultuurwethouder wel degelijk toekomst voor het Big Rivers festival. "Als ik zie met welke energie het festival wordt georganiseerd en de ruim 150 vrijwilligers die er aan meewerken, dan weet ik dat haast wel zeker." Sleeking zei dat zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Sleeking erkent dat er een aantal grote problemen zijn in de cultuursector. "We hebben financiele zorgen over het Energiehuis en ToBe en we moeten bezuinigen. Festivals zoals Big Rivers moeten wat creatiever worden en dat heeft de organisatie vorig jaar al bewezen."

Volgens Sleeking heeft Big Rivers veel draagvlak in de gemeenteraad. De kracht van Big Rivers is volgens de wethouder dat het passend is gemaakt voor alle Dordtenaren. "Er zijn veel podia met verschillende soorten muziek en dat spreekt veel mensen aan. Ook de relaxte sfeer is aansprekend." Big Rivers vervult ook een rol in culturele aantrekkelijk van Dordrecht voor jongeren. "Het is een prachtig platform om jongeren aan de stad te binden."

Lees ook

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

rampenoefening station ter illustratie

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.