gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder: "Toekomst voor Big Rivers"

Ondanks de bezuinigingen ziet de Dordtse cultuurwethouder wel degelijk toekomst voor het Big Rivers festival. "Als ik zie met welke energie het festival wordt georganiseerd en de ruim 150 vrijwilligers die er aan meewerken, dan weet ik dat haast wel zeker." Sleeking zei dat zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Sleeking erkent dat er een aantal grote problemen zijn in de cultuursector. "We hebben financiele zorgen over het Energiehuis en ToBe en we moeten bezuinigen. Festivals zoals Big Rivers moeten wat creatiever worden en dat heeft de organisatie vorig jaar al bewezen."

Volgens Sleeking heeft Big Rivers veel draagvlak in de gemeenteraad. De kracht van Big Rivers is volgens de wethouder dat het passend is gemaakt voor alle Dordtenaren. "Er zijn veel podia met verschillende soorten muziek en dat spreekt veel mensen aan. Ook de relaxte sfeer is aansprekend." Big Rivers vervult ook een rol in culturele aantrekkelijk van Dordrecht voor jongeren. "Het is een prachtig platform om jongeren aan de stad te binden."

Lees ook

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.