gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder: "Toekomst voor Big Rivers"

Ondanks de bezuinigingen ziet de Dordtse cultuurwethouder wel degelijk toekomst voor het Big Rivers festival. "Als ik zie met welke energie het festival wordt georganiseerd en de ruim 150 vrijwilligers die er aan meewerken, dan weet ik dat haast wel zeker." Sleeking zei dat zaterdagmorgen in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Sleeking erkent dat er een aantal grote problemen zijn in de cultuursector. "We hebben financiele zorgen over het Energiehuis en ToBe en we moeten bezuinigen. Festivals zoals Big Rivers moeten wat creatiever worden en dat heeft de organisatie vorig jaar al bewezen."

Volgens Sleeking heeft Big Rivers veel draagvlak in de gemeenteraad. De kracht van Big Rivers is volgens de wethouder dat het passend is gemaakt voor alle Dordtenaren. "Er zijn veel podia met verschillende soorten muziek en dat spreekt veel mensen aan. Ook de relaxte sfeer is aansprekend." Big Rivers vervult ook een rol in culturele aantrekkelijk van Dordrecht voor jongeren. "Het is een prachtig platform om jongeren aan de stad te binden."

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.